Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR / PAP
Katarzyna Karaś 31.08.2011

Libia: aresztowano szefa MSZ z rządu Kaddafiego

Libijskie siły powstańcze zatrzymały pod Trypolisem 72-letniego Abdelati Obeidiego.

Abdelati Obeidi w przeszłości pełnił także wiele innych funkcji państwowych - od ambasadora w Tunezji i we Włoszech, po stanowiska ministra do spraw europejskich oraz szefa rządu.

Według informacji Narodowej Rady Libijskiej (NRL), w Trypolisie aresztowano także bliskiego współpracownika Kadafiego, Abdallaha al-Hijaziego.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Walki o rodzinne miasto Kaddafiego

Trypolis powoli wraca do normalności, a mieszkańcy świętują pierwsze od 42 lat zakończenie ramadanu bez pułkownika Kaddafiego. Rebelianci koncentrują teraz swoje siły wokół rodzinnego miasta obalonego przywódcy, Syrty.

Oddziały powstańców starły się z siłami lojalistów niedaleko tego miasta. Powstańcy dali miejscowym plemionom czas do soboty, aby ci poddali miasto. Według doniesień obecnych w tym rejonie korespondentów, z miasta w popłochu uciekają mieszkańcy, bojąc się wybuchu gwałtownych walk.

Walczymy czy negocjujemy?

Sprzeczne sygnały płyną z najbliższego otoczenia Muammara Kaddafiego. Saif Al-Islam, syn ukrywającego się libijskiego dyktatora, wezwał do dalszego oporu wobec sił powstańczych. - Zwycięstwo jest blisko - powiedział, zapewniając, że jego ojciec ma się dobrze. Dodał, że wojska Kaddafiego już wkrótce odzyskają Zielony Plac w libijskiej stolicy, która jest obecnie kontrolowana przez siły powstańcze.

W tym samym czasie inny z synów Kaddafiego - Saadi - poinformował, że nawiązał kontakt z powstańcami, by negocjować rozwiązanie, które powstrzyma dalszy rozlew krwi. Dodał, że został upoważniony do negocjacji z powstańcami. - Uznajemy, że Przejściowa Rada Narodowa w Trypolisie działa legalnie, ale my też jestemy legalnie działającym rzadem - powiedział Saaidi Kadafi. Jak podkreślił, jego ojciec liczy na udział w nowym rządzie.

2 mld libijskich dinarów z Wysp

Wielka Brytania wysłała samolotami do Libii niemal 2 miliardy libijskich dinarów. Pieniądze zostały wydrukowane na Wyspach i odpowiadają kwotom, które kiedyś były własnością reżimu Kaddafiego i zostały właśnie odblokowane z kont bankowych. O odblokowaniu zdecydowała Rada Bezpieczeństwa ONZ.

- To szczególnie ważna decyzja, bo pieniądze te trafią na cele humanitarne. Libijczycy czekają na pomoc społeczności międzynarodowej - argumentował Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun.

IAR,kk