Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Agnieszka Kamińska 01.09.2011

Liderzy 60 państw omówią wsparcie dla Libii

Francuski prezydent Nicolas Sarkozy i brytyjski premier David Cameron będą gospodarzami rozpoczynającej się po południu w Paryżu konferencji na temat przyszłości Libii.

Podczas kilkugodzinnego spotkania "Przyjaciele Libii" przedstawiciele ponad 60 krajów będą zastanawiać się nad najpilniejszymi potrzebami tego kraju. Polskę reprezentować będzie premier Donald Tusk.

Liderzy państw biorących udział w operacji NATO w Libii a także Chin, Rosji, Niemiec i Polski, które nie brały udziału w nalotach, mają rozmawiać przede wszystkim o pomocy finansowej dla Libii. Chodzi w pierwszej kolejności o odblokowanie wszystkich funduszy byłego reżimu zamrożonych na zagranicznych kontach.

We wtorek Rada Bezpieczeństwa ONZ zdecydowała o odmrożeniu kolejnej partii, półtora miliarda dolarów.

- To szczególnie ważna decyzja, bo pieniądze te trafią na cele humanitarne. Libijczycy czekają na pomoc społeczności międzynarodowej - argumentował Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun. Odblokowane pieniądze pochodzą m.in. z kont w bankach Wielkiej Brytanii. Nie ma jeszcze natomiast decyzji, co do pieniędzy ulokowanych we Francji. Na odmrożenie czekają również środki, które zostały zablokowane na mocy decyzji Unii Europejskiej.

/

Koniec wojny domowej

Podczas spotkania ma być także ogłoszone zakończenie wojny domowej w Libii. Mimo to, jak zapowiadał niedawno francuski prezydent Nicolas Sarkozy, operacja NATO będzie trwała do skutku.

- Operacje militarne będą kontynuowane do czasu, aż będą potrzebne, czyli tak długo jak Muammar Kaddafi i jego pomocnicy stanowić będą zagrożenie dla Libijczyków - podkreślał Sarkozy.

Szef Przejściowej Rady Narodowej Mustafa Abdel Dżalil, który otworzy spotkanie, ma mówić o najpilniejszych działaniach nowych libijskich władz. Chodzi nie tylko o odbudowę kraju, ale także przygotowanie nowej konstytucji i wyborów, które są zaplanowane w ciągu ośmiu miesięcy. Polski premier Donald Tusk ma przedstawić polski plan pomocy humanitarnej dla Libii o wartości miliona złotych.

Gospodarzami spotkania są Francja i Wielka Brytania, bo to właśnie te dwa kraje odegrały największą rolę w operacjach społeczności międzynarodowej w Libii. To właśnie na wniosek tych dwóch państw Rada Bezpieczeństwa ONZ ustanowiła strefę zakazu lotów nad Libią, co otworzyło drogę do NATO-wskich nalotów.

IAR, agkm

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>