Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR / PAP
Agnieszka Kamińska 01.09.2011

Powstańcy: Kaddafi może ukrywać się na pustyni

Muammar Kaddafi może znajdować się w mieście Ben Walid na pustyni - uważają libijscy powstańcy.

Koordynator ich wojskowych operacji Abdel Madżid powiedział, że powstańcy otrzymali takie informacje od "osoby godnej zaufania".

Według tego źródła, Kaddafi ma się znajdować w Ben Walid ze swoim synem Saifem al-Islamem oraz szefem libijskiego wywiadu Abdullahem al-Senusim.

"Przyjaciele Libii"

Po południu w Paryżu o pomocy dla Libii będą rozmawiać przedstawiciele ponad 60 krajów. Gospodarzami konferencji "Przyjaciele Libii” są francuski prezydent Nicolas Sarkozy i brytyjski premier David Cameron, bo to właśnie Francja i Wielka Brytania odegrały największą rolę w operacji wojskowej w Libii. Uczestnicy konferencji mają zastanowić się, w jaki sposób pomóc Libii.

Swoje oczekiwania przedstawią liderzy libijskiej Przejściowej Rady Narodowej. Część państw już zadeklarowała konkretne sumy. Unia Europejska poinformuje zapewne o zniesieniu sankcji nałożonych na libijskie porty i firmy paliwowe, a także o finansowym wsparciu.

/

fot. PAP/EPA

Rosja uznała nowy rząd Libii

Rosja jest kolejnym państwem, które uznało tymczasowy rząd powstańczy w Libii za oficjalne władze tego kraju. Moskwa w specjalnym komunikacie wyraziła nadzieję, że zawarte przez nią wcześniej z Libią umowy i inne zobowiązania nie utracą mocy i zostaną zrealizowane.

Z kolei sąsiadująca z Libią Algieria zapowiedziała, że uzna nowe władze Libii, kiedy ustanowią one rząd, ktory będzie reprezentował wszystkie regiony kraju. Algieria jest do tej pory jedynym krajem północnej Afryki, który nie uznał Przejściowej Rady Narodowej. Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji alarmuje tymczasem, że dramatyczna jest sytuacja setek imigrantów próbujących się wydostać z Trypolisu. Głównie pochodzą oni z kraju Afryki subsaharyjskiej i koczują w tymczasowych obozach, gdzie brakuje żywności, wody i lekarstw. Zagrożeni są także atakami na ulicach miasta, gdyż wielu powstańców uważa osoby o ciemnym kolorze skóry za najemników służących Muammarowi Kaddafiemu.

IAR, agkm