Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Katarzyna Karaś 01.09.2011

UE zniosła sankcje nałożone na Libię

Unia nałożyła sankcje gospodarcze na Libię w czerwcu, jeszcze za rządów Muammara Kaddafiego, który krwawo tłumił wtedy protesty.

Wspólnota wstępnie porozumiała się w tej sprawie już kilka dni temu, ale w czwartek oficjalnie decyzję zatwierdzili przedstawiciele 27 krajów na spotkaniu w Brukseli.

Zniesione sankcje obejmują w sumie 28 podmiotów gospodarczych. Polskie Radio dowiedziało się, że odblokowanych zostało 6 portów, a "z czarnej listy" skreślono 16 firm naftowych i gazowych, pięć instytucji finansowych i jedną linię lotniczą. Tym samym odblokowane zostały ich aktywa w Europie. W mocy pozostaje embargo nałożone na sprzedaż i transport broni oraz ONZ-owska strefa zakazu lotów.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Sankcje wprowadzone kilka miesięcy temu miały odciąć reżim Muammara Kaddafiego od możliwych źródeł finansowania. Teraz, gdy bliski jest koniec wojny w Libii, powstańcze władze w Benghazi zaapelowały o ich zniesienie, by szybciej postawić na nogi libijską gospodarkę. W tej sprawie w Unii nie było żadnych kontrowersji i kraje członkowskie jednomyślnie poparły zniesienie sankcji.

IAR,kk