Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Michał Chodurski 02.09.2011

Kaddafi: nie poddam się, Libia stanie w płomieniach

Przemówienie Kaddafiego w wersji audio nadała syryjska telewizja Arrai. To ta sama stacja, która w środę wyemitowała przemówienie syna dyktatora Saifa al-Islama.
Muammar KaddafiMuammar KaddafiJesse B. Awalt/Wikimedia Commons/CC
Posłuchaj
  • Fragment przemówienia Muammara Kaddafiego wyemitowany przez syryjską telewizję Arrai
Czytaj także

Obalony libijski przywódca Muammar Kaddafi zapowiedział, że nie podda się i że jest przygotowany na długą walkę.

Kaddafi nazwał rebeliantów "zdrajcami", a wojska NATO "kolonialistami". Powiedział, że Libijczycy nienawidzą kolonializmu i nie pozwolą obcym ludziom zająć swojego kraju.

Stwierdził też, że powstańcy są wewnętrznie podzieleni i poniosą porażkę. "Walka będzie długa, a Libia stanie w płomieniach. Nie poddamy się. Nie jesteśmy kobietami. Będziemy walczyć" - mówił Kaddafi.

W kilkuminutowym przemówieniu wielokrotnie wzywał swoich zwolenników do walki. "Słyszycie mój głos. Nie dajcie się im ogłupić. Idźcie, użyjcie broni. Idźcie i walczcie. Od wioski do wioski, od miasta do miasta, od góry do góry, od doliny do doliny. Ta walka będzie długa. Chcą wojny? To będą ją mieli. I przegrają" - powiedział obalony dyktator.

Miejsce pobytu Kaddafiego jest nieznane. Były libijski dyktator zniknął półtora tygodnia temu, kiedy powstańcy weszli do Trypolisu. Syn byłego dyktatora Saif al-Islam mówił wczoraj, że cała rodzina jest na przedmieściach Trypolisu, pije kawę i herbatę i jest bezpieczna.

Powstańcy uważają z kolei, że obalony przywódca przebywa w rejonie położonego na południe od Trypolisu miasta Bani Walid. Za głowę Muammara Kaddafiego libijscy biznesmeni oferują półtora miliona dolarów nagrody.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

IAR/mch