Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Michał Chodurski 01.09.2011

Pieniądze Kaddafiego zostaną zwrócone Libijczykom

Takie jest najważniejsze ustalenie konferencji w Paryżu. Poinformował o tym gospodarz spotkania, francuski prezydent Nicolas Sarkozy.
Posłuchaj
  • Brytyjski premier David Cameron w Paryżu: jesteśmy tu dziś, by pokazać silną solidarność z narodem libijskim...
Czytaj także

Obecni na spotkaniu liderzy 63 państw postanowili, że pieniądze, które należały do reżimu Kadafiego, muszą zostać zwrócone narodowi libijskiemu. Chodzi o odblokowanie wszystkich funduszy byłego reżimu zamrożonych na zagranicznych kontach.

Przywódcy państw podjęli też decyzję o ponownym otworzeniu swoich ambasad w Trypolisie. Nicolas Sarkozy poinformował, że Grupa Kontaktowa zostanie przekształcona w Grupę Przyjaciół Libii.

Francuski prezydent podkreślił jednocześnie, że misja NATO w Libii zostanie kontynuowana. Brytyjski premier David Cameron, występując z Nicolasem Sarkozym na wspólnej konferencji prasowej, sprecyzował, że naloty potrwają dotąd, aż Kadafi będzie stanowił jakiekolwiek zagrożenie dla Libijczyków. Zdaniem francuskiego prezydenta, dzięki nalotom Sojuszu, ocalono życie wielu osób, które mogły zginąć z ręki sił wiernych Kadafiego.

Jak mówił Cameron: "jesteśmy tu dziś, by pokazać silną solidarność z narodem libijskim. Jestem dumni z tego co zrobiły dokonały oddziały brytyjskie wspólnie z naszymi sojusznikami. Ogromną rolę odgrywały też Katar, Emiraty, Jordania. Nie możemy zapomnieć o zasługach USA. Ale musimy podkreślić: to Libijczycy oswobodzili Libię".

Wcześniej, na spotkaniu w Brukseli, przedstawiciele 27 krajów UE zdecydowali o zniesieniu sankcji wobec Libii.

Sankcje wprowadzone kilka miesięcy temu miały odciąć reżim Muammara Kaddafiego od możliwych źródeł finansowania. Teraz, gdy bliski jest koniec wojny w Libii, powstańcze władze w Benghazi zaapelowały o ich zniesienie, by szybciej postawić na nogi libijską gospodarkę. W tej sprawie w Unii nie było żadnych kontrowersji i kraje członkowskie jednomyślnie poparły zniesienie sankcji.

IAR/mch