Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Szymon Gebert 02.09.2011

UE zakazała importu ropy z Syrii. Nowe sankcje

Unia Europejska wprowadziła oficjalny zakaz importu ropy naftowej z Syrii - poinformowała Rada UE w oświadczeniu prasowym.

Zaostrzenie sankcji gospodarczych wobec władz w Damaszku oznacza zakaz kupna, importu oraz transportu ropy naftowej oraz paliwa.

Rada Unii Europejskiej rozszerzyła też listę osób oraz instytucji związanych z syryjskim reżimem, których konta zostaną zamrożone. Na "czarnej liście" znaleźli się czterej biznesmeni podejrzewani o finansowanie prezydenta Baszara al-Assada. Wspólnota nałoży na nich także zakaz podróżowania do krajów członkowskich. Sankcjami objęte zostały trzy instytucje.

Zobacz galerię: dzień na zdjeciach>>>

Jednocześnie sankcje Unii nie będą obowiązywały wobec organizacji humanitarnych dostarczających pomoc Syryjczykom. Rada Unii Europejskiej poinformowała też, że nadal obowiązują sankcje nałożone na reżim syryjskiego prezydenta w maju.
Sankcje to reakcja Wspólnoty na krwawe dławienie pokojowych protestów w Syrii przez siły prezydenta al-Assada.

sg