Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR / PAP
Katarzyna Karaś 04.09.2011

Libijscy powstańcy: wiemy gdzie jest Kaddafi

Siły Narodowej Rady Libijskiej ustaliły miejsce pobytu pułkownika Muammara Kaddafiego - poinformowała telewizja Al-Dżazira.
Libijscy powstańcy: wiemy gdzie jest Kaddafifot. Wikimedia Commons

Stacja powołała się na dowódcę sił powstańczych w Trypolisie, Abdela Hakima Belhadża. Al-Dżazira nie podała jednak, gdzie znajduje się były dyktator.

Z kolei BBC, powołując się na Przejściową Radę Narodową, podaje, że potwierdziły się informacje o śmierci jednego z synów Kaddafiego, Chamisa. Miał on zostać zabity w ubiegłym miesiacu i pochowany w Bani Walid.

Były libijski dyktator Muammar Kaddafi zniknął ponad półtora tygodnia temu, kiedy powstańcy weszli do Trypolisu. W piątek, na nagraniu, które nadała syryjska telewizja Arrai, Kaddafi zapowiedział, że nie podda się i że jest przygotowany na długą walkę.

Kaddafi jest w Bani Walid?

Koordynator operacji wojskowych w Trypolisie Abdel Madżid Mlegta powiedział agencji Reutera, że według "zaufanego informatora" Kaddafi udał się do Bani Walid z synem Saifem al-Islamem i szefem wywiadu Abdullahem al-Senussim. Miało to nastąpić trzy dni po upadku Trypolisu, który powstańcy zajęli na początku ubiegłego tygodnia.

Bani Walid jest bastionem największego libijskiego plemienia - Warfalla, którego wielu członków poparło powstańców w walce z Kaddafim. Z tego powodu operacja militarna w tym mieście jest "wykluczona" - tłumaczył Mlegta. 

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

IAR,PAP,kk