Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PAP
Szymon Gebert 06.09.2011

Niger przyjął setki uciekinierów z reżimu Libii

Konwój ponad 200 libijskich pojazdów wojskowych dotarł do Nigru. Według władz tego kraju eksodus otoczenia Muammara Kaddafiego przybiera na sile, on sam pozostał jednak w Libii.

Według źródeł konwój liczy 200-250 pojazdów i mają znajdować się w nim oficerowie i żołnierze armii libijskiej z oddziałów rozmieszczonych na południu Libii. Lokalne źródła wojskowe twierdzą, że konwój wcześniej przekroczył granicę Libii z Algierią a później wjechał na terytorium Nigru.

Natomiast francuskie media podały, że Muammar Kaddafi i jego syn Saif al-Islam mieli rozważać dołączenie do konwoju i udanie się nim z Nigru do Burkina Faso, państwa w Afryce Zachodniej, które oferowało im obu azyl.

Przedstawiciele władz Nigru oświadczyli w poniedziałek, że dowódca sił bezpieczeństwa Kaddafiego Mansur Dhao oraz 10 innych Libijczyków przekroczyło granicę Nigru w ub. niedzielę.

Kilka dni temu do Algierii uciekła żona Kadafiego wraz z trojgiem jego dzieci a powstańcy aresztowali pod Trypolisem jego ministra spraw zagranicznych.

Według francuskiego źródła wojskowego, w Nigrze może przebywać już dowódca południowego zgrupowania sił Kaddafiego, gen. Ali Khana. Kaddafi i Saif mogą właśnie do niego dołączyć, jeśli zdecydowaliby się na przyjęcie oferty azylu w Burkina Faso.
Burkina Faso korzystało w przeszłości z dużej libijskiej pomocy. Ok. 2 tygodnie temu władze tego kraju zaoferowały Kaddafiemu azyl ale równocześnie uznały libijską powstańczą Tymczasową Radę Narodową.

Zobacz dzień na zdjęciach >>>

Kaddafi zapowiadał wielokrotnie, że gotów jest walczyć do śmierci na terytorium Libii. Jeszcze poniedziałek jego rzecznik Musa Ibrahim twierdził, że dyktator jest "w dobrym zdrowiu i dobrym nastroju gdzieś w Libii".

Pojawiają się jednak coraz liczniejsze pogłoski, że Kaddafi może szukać schronienia w którymś z krajów afrykańskich.

sg