Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR / PAP
Katarzyna Karaś 07.09.2011

USA do władz Nigru: aresztujcie ludzi Kaddafiego

Niger potwierdził, że grupa kilkunastu członków byłego rządu Libii dotarła w konwoju do tego kraju. Stany Zjednoczone wezwały władze Nigru, by ich aresztowały.

Amerykański Departament Stanu zaapelował do przywódców Nigru, by współpracowali z nowym i władzami Libii.

- Stanowczo wezwaliśmy władze Nigru, by aresztowały członków libijskiego reżimu, skonfiskowały im broń i wszystko, co może należeć do prawomocnego rządu Libii, jak pieniądze czy kosztowności - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Victoria Nuland.

Dzień na zdjęciach - zobacz galerię>>>

Zwróciła ona też uwagę, że uciekinierzy mogą podlegać postępowaniu sądowemu. Nuland powiedziała, że rozmowy z Nigrem w sprawie postępowania z członkami byłego rządu Libii są bardzo konstruktywne.

Tymczasem szef Pentagonu Leon Panetta oświadczył, że władze USA nie znają miejsca pobytu Muamara Kaddafiego. - Chcielibyśmy to wiedzieć - dodał amerykański sekretarz obrony.

Gdzie jest Kaddafi?

- Muammar Kaddafi prawdopodobnie opuścił libijskie miasto Bani Walid i przy pomocy lojalnych wobec siebie plemion kieruje się na południe do Czadu lub Nigru - powiedział wysoki rangą dowódca wojskowy powstańczej Narodowej Rady Libijskiej.

- Ostatnie ślady wskazują, że Kaddafi był w okolicy Ghwat. Ludzie widzieli samochody jadące w tamtym kierunku. Wiele źródeł potwierdza, że próbuje przedostać się na południe, w kierunku Czadu lub Nigru - powiedział Hiszam Buhagiar, koordynujący działania zmierzające do schwytania byłego już dyktatora Libiir.

Jak donosi Reuters - powołując się na źródła wojskowe z Francji i Nigru - znaczna liczba libijskich pojazdów wojskowych wjechała we wtorek do Nigru, co może oznaczać, że Kaddafi szuka tam schronienia.

- Muammar Kaddafi nadal przebywa w Libii i czuje się dobrze - oświadczył jego rzecznik dodając, iż nic mu nie wiadomo na temat konwoju wojskowych samochodów libijskich, które miały wjechać do Nigru.

- Jest absolutnie przekonany, że robi dokładnie to, co powinien robić. Wie, że popierają go miliony, nie tylko w Libii, lecz w całym świecie arabskim - powiedział w rozmowie telefonicznej z Reuterem rzecznik Musa Ibrahim.

IAR,PAP,kk