Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR / PAP
Katarzyna Karaś 09.09.2011

Interpol wydał nakaz aresztowania Kaddafiego

Nakaz aresztowania obejmuje również syna libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego - Seifa al-Islama oraz jego szwagra Abdullaha al-Senussiego.
Muammar KaddafiMuammar KaddafiJesse B. Awalt/Wikimedia Commons/CC

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnych puściła w piątek w obieg tak zwane "czerwone noty" zawierające żądanie aresztowania tych trzech osób, skierowane do 188 krajów członkowskich Interpolu.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach>>>

Nakaz "znacznie ograniczy możliwości przekraczania granic przez tych trzech mężczyzn i będzie przydatnym narzędziem sprzyjającym ich zlokalizowaniu i schwytaniu" - napisał w komunikacie sekretarz generalny Interpolu, Ronald K. Noble.

Winny smierci 30 tys. ludzi?

Za Muamarem Kaddafim, jego synem oraz szwagrem list gończy wysłał już Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. Z wnioskiem o ich wydanie zwrócił się w maju prokurator MTK Luis Moreno-Ocampo.

Według niego, Kaddafi opracował plan tłumienie protestów, wykorzystując do tego "skrajną przemoc ze skutkiem śmiertelnym", a wraz z synem i szwagrem realizował politykę "powszechnych i systematycznych ataków" przeciwko cywilom.

Minister zdrowia w tymczasowym rządzie libijskim Nadżi Barakat powiedział, że w trwającej od lutego wojnie domowej w Libii zginęło co najmniej 30 tys. ludzi, a około 50 tys. zostało rannych.

Nie wiadomo, gdzie przebywa obecnie Muammar Kaddafi i jego najbliższe otoczenie. Dyktator opuścił Trypolis najpewniej po wkroczeniu do miasta 21 sierpnia oddziałów powstańczych. W rękach sił wiernych Kaddafiemu pozostaje jeszcze kilka miast, w tym jego rodzinne miasto - Syrta.

IAR,PAP,kk