Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Szymon Gebert 05.10.2011

ONZ nie potępiła Syrii. USA i Wielka Brytania krytykują

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zgodnie krytykują nieuchwalenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii.

Narody Zjednoczone nie potępiły Damaszku za tłumienie antyrządowych protestów, bo stosowną rezolucję zawetowały Rosja i Chiny.

Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Susan Rice wyraziła oburzenie z tego powodu. W oświadczeniu napisała, że Rada Bezpieczeństwa nie zdołała stawić czoła "pilnemu moralnemu wyzwaniu oraz zagrożeniu dla pokoju i bezpieczeństwa w regionie".

Rice potępiła też Rosję i Chiny, stwierdzając, że zamiast uchwalić rezolucję, wolały "sprzedawać broń władzom Syrii". Podkreśliła przy tym, że w tekście dokumentu nie było nawet sankcji.

Krytyczna jest także Wielka Brytania, która wspierała przygotowanie rezolucji, której autorem była Francja. Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague stwierdził, że ta decyzja to poważny cios dla narodu syryjskiego.

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach >>>

W specjalnym oświadczeniu dodał, że jest tym głosowaniem rozczarowany. W jego opinii, na Bliskim Wschodzie będzie to odbierane jako wsparcie reżimu prezydenta Asada, a nie obywateli Syrii. "Ci, którzy zablokowali rezolucję, będą to mieli na sumieniu" - dodał William Hague.

W dokumencie potępiono władze Syrii za stosowanie przemocy wobec uczestników antyrządowych protestów. Według ONZ, w Damaszku i innych syryjskich miastach zginęło około 2700 osób. Za rezolucją głosowało 9 krajów, w tym Stany Zjednoczone i ich zachodni sojusznicy. Indie, Liban i Republika Południowej Afryki wstrzymały się od głosu.

sg