Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PAP
Sylwia Mróz 07.10.2011

Syria: siły bezpieczeństwa strzelają. 8 zabitych

Co najmniej osiem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych po ostrzelaniu antyreżimowych demonstracji w kilku miastach Syrii.

Trzy osoby zabito na przedmieściach Damaszku, jedną w Zabadani przy granicy z Libanem, a cztery kolejne w mieście Homs, gdzie w zeszłym tygodniu siły bezpieczeństwa starły się z dezerterami z syryjskiej armii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.


Zobacz galerię dzień na zdjęciach >>>

Protesty odbyły się także w Maaret an-Numan, w graniczącym z Irakiem regionie Deir ez-Zor oraz w Hamie.

Przed meczetem w Damaszku został pobity działacz opozycji i głośny krytyk rządów Baszara el-Asada, Riad Seif. Chory na raka Seif został natychmiast przetransportowany do szpitala, jego stan jest na razie nieznany.

Demonstranci nieśli transparenty, wzywające społeczność międzynarodową do ochrony cywilów. Słychać skierowane do prezydenta Asada krzyki: "Nie kochamy cię, opuszczamy ciebie i twoją partię" - pisze Reuters, powołując się na nagrania z manifestacji.

Protestujący spalili flagi Rosji i Chin w reakcji na weto tych państw w sprawie projektu rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której syryjskiemu reżimowi grożono sankcjami, jeśli nie zaprzestanie brutalnych represji - powiedział jeden z działaczy telewizji Al-Dżazira.

Potrzeba reform

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że władze w Damaszku powinny wprowadzić "niezbędne reformy". Jeśli okaże się, że są do tego niezdolne, powinny ustąpić, jednak mogą o tym zdecydować wyłącznie sami "Syryjczycy i syryjskie władze" - podkreślił. Organizacja Lokalne Komitety Koordynacyjne mówi też o ciężkim ostrzale w miejscowości Jassem w południowej prowincji Dera, gdzie w marcu rozpoczęły się antyreżimowe protesty.

W Rastanie wojsko otoczyło meczety, by zapobiec protestom po piątkowych modlitwach. Rastan - gdzie przez pięć dni trwały starcia między siłami reżimu a dezerterami z armii - w zeszłym tygodniu ostatecznie znalazł się pod kontrolą sił rządowych. Damaszek zaprzecza doniesieniom o dezercjach.

Od połowy marca, gdy rozpoczęły się antyreżimowe protesty, w Syrii zginęło ok. 2,9 tys. osób, w tym funkcjonariusze sił bezpieczeństwa, a ok. 15 tysięcy zostało zatrzymanych - podała ONZ. Od początku września liczba zabitych wzrosła co najmniej o 200 osób - zauważa agencja Associated Press.

sm