Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Anna Wittenberg 29.10.2011

Zwycięzcy wyborów w Tunezji chcą świeckiego państwa

Zwycięzcy niedzielnych wyborów w Tunezji deklarują, że nie wprowadzą szariatu, a prawa kobiet będą respektowane.
Posłuchaj
  • Relacja Wojciecha Cegielskiego: trzy ugrupowania, które zajęły najwyższe miejsca w wyborach w Tunezji przystąpiły już do rozmów koalicyjnych.
Czytaj także

Lider islamskiej partii Ennahda Rachid Gannouchi zapowiedział, że kraj nie porzuci swojego świeckiego charakteru. Trzy ugrupowania, które zajęły najwyższe miejsca w wyborach przystąpiły już do rozmów koalicyjnych.

Tunezja jest krajem, który jako pierwszy po arabskiej wiośnie wybrał członków Zgromadzenia Konstytucyjnego. Mają oni napisać konstytucję i sformować tymczasowy rząd.

W niedzielnych wyborach wygrała islamska partia Ennahda, która zdobyła 41 procent poparcia. 14 procent głosów uzyskał świecki Kongres Republiki, a 10 procent lewicowe ugrupowanie Ettakatol. To właśnie te ugrupowania prowadzą teraz rozmowy w sprawie przyszłej koalicji.

Liderzy zwycięskiej Ennahdy zapewniają, że ich partia nie jest ugrupowaniem skrajnie religijnym. Zapowiedzieli, że Tunezja nadal będzie świeckim państwem, a prawa kobiet będą szanowane.

- Nasze stanowiska jasno wyrażają zaangażowanie w prawa kobiet. Dotychczasowe osiągnięcia tunezyjskich kobiet będą jeszcze bardziej wzmocnione, a równość kobiet będzie szanowana - podkreśla rzeczniczka partii i jednocześnie córka lidera Ennahda Youssra Gannouchi.

Również eksperci podkreślają, że Ennahda jest partią umiarkowaną i nawet, gdyby chciała, nie przekształci Tunezji w państwo religijne.

- Jest to kraj o bardzo silnym trendzie laickim. Popularność ruchów laickich, nieodwołujących się do religii, a nawet negujących jej rolę w życiu publicznym w Tunezji jest czymś bezprecedensowym - podkreśla politolog, ekspert od Bliskiego Wschodu Łukasz Fyderek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

IAR, wit