Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Katarzyna Karaś 01.03.2013

Zmarł Bruce Reynolds - organizator napadu stulecia

Brytyjczyk w 1963 roku opracował plan napadu na przewożący gotówkę pociąg z Glasgow do Londynu. Łupem złodziei padło wówczas 2,6 mln funtów szterlingów.

Po napadzie Reynolds przez pięć lat ukrywał się za granicą pod przybranym nazwiskiem. W 1968 roku aresztowano go, gdy wrócił do Anglii. Za udział w obrabowaniu pociągu spędził w więzieniu 10 lat. Po wyjściu na wolność w 1978 roku ponownie popadł w konflikt z prawem, handlując amfetaminą. Jesień życia spędził pod opieką organizacji dobroczynnych. Zmarł w wieku 81 lat.
Do napadu stulecia doszło w 1963 roku. Wzięło w nim udział 15 osób. Ciosem w głowę ogłuszono maszynistę pociągu z Glasgow do Londynu Jacka Millsa (który w następstwie doznanego urazu nigdy nie odzyskał pełnej sprawności). Następnie skradziono 120 worków z pieniędzmi. Było w nich 2,6 mln ówczesnych funtów szterlingów. To równowartość 40 mln funtów według obecnej siły nabywczej brytyjskiej waluty.
W 1995 roku Reynolds opublikował książkę "Autobiografia złodzieja". Był też konsultantem filmu o napadzie stulecia.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

''