Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Trójka
Magda Zaliwska 29.08.2011

Czy Zachód powtórzy operację z Libii - tym razem w Syrii?

Andrzej Jonas ("The Warsaw Voice"): Prawdopodobnie Zachód nie zdecyduje się na podobną interwencję, bo Syria jest o wiele bardziej wplątana w układ bliskowschodni niż Libia.

Im bliżej do względnego uspokojenia sytuacji w Libii, tym bardziej uwaga świata będzie skupiała się na wydarzeniach w Syrii. Reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada krwawo tłumi pełzającą rewoltę w swoim kraju. Liga Arabska apeluje o powstrzymanie przemocy i zapowiada swoją misję mediacyjną w Damaszku. Ważny sojusznik Syrii - Iran - przestrzega NATO przed kolejną próbą zbrojnej interwencji. Czy Zachód ma powody i czy jest w stanie powtórzyć operację z Libii - tym razem w Syrii?

Zdaniem Andrzeja Jonasa, redaktora naczelnego "The Warsaw Voice", Zachód prawdopodobnie nie zdecyduje się już na podobną interwencję. – Syria jest o wiele bardziej wplątana w układ bliskowschodni niż Libia. Interesy tego kraju leżą bardziej na sercu potężnym tego regionu, niż interesy libijskie – wyjaśnia. Dodaje, że Syria ma silne wsparcie ze strony Iranu. Kraje te mają bardzo silne powiązania religijne, mają też długoletnie powiązania w polityce bliskowschodniej. Także Hezbollah, organizacja terrorystyczna umiejscowiona przez Syrię w Libanie, jest na utrzymaniu Iranu.

Gość "Trzech stron świata" dodaje, że w sprawy Syrii zaangażowała się też Turcja, która po odtrąceniu przez Unię Europejską, stara się zrealizować swój sen o dawnej potędze. - Liczy, że stanie się to poprzez ponowne zaangażowanie w sprawy bliskowschodnie. Jeśli jednak w interwencję w Syrii zaangażowałoby się NATO, Turcja, która jest jego silnym i ważnym jego członkiem, mogłaby uznać te działania za konkurencyjne - dodaje Andrzej Jonas.

Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj całej rozmowy.

"Trzech stron świata" można słuchać w poniedziałki i środy o 16.45.

(mz)