Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
polskieradio.pl
Szymon Gebert 26.04.2011

USA ewakuują, Polska "odradza wyjazd" do Syrii. Czołgi w Darze i Dumie

Ministerstwo spraw zagranicznych odradza wyjazdy do Syrii. Tym Polakom, którzy obecnie są w Syrii MSZ radzi: unikanie demonstracji, a w piątek także meczetów i "zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach publicznych".
Komunikat na stronie MSZKomunikat na stronie MSZFot. msz.gov.pl

Ministerstwo zwraca uwagę na "napiętą sytuację" i "stanowczo odradza" podróże do Dary, Homs, Dumy i Latakii (w komunikacie nazwanej Lakatią). To miasta, w których w tłumieniu demonstracji przez siły bezpieczeństwa zginęło najwięcej osób.

Polskie MSZ tradycyjnie z opóźnieniem zareagował na sytuację w Syrii. Dla porównania służby dyplomatyczne USA, Francji, czy Wielkiej Brytanii wydały podobne komunikaty przed kilkoma dniami, a Waszyngton i Londyn od dwóch dni ewakuują swoich obywateli, włącznie z - w przypadku USA - personelem placówek dyplomatycznych.

Amerykański rząd zagroził też wprowadzeniem sankcji wobec rządu Baszara al-Assada. Możliwe jest zamrożenie aktyw, zakaz współpracy handlowej, czy zakaz wjazdu na terytorium amerykańskie. Żaden z tych kroków nie byłby dla syryjskiego reżimu dotkliwy, bo ten i tak nie utrzymuje niemal żadnych relacji z USA, będąc głównym sojusznikiem Iranu na świecie.

W nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę do Dary i Dumy wjechały kolumny czołgów, a snajperzy - jak relacjonują mieszkańcy w rozmowach telefonicznych (do Syrii zagraniczni dziennikarze mają zakaz wstępu) z mediami - zajęli pozycje na dachach i strzelają do każdego, kto pojawi się na ulicy. Na Darę spadły też pociski artyleryjskie, a według organizacji praw człowieka do miasta wkroczyły tysiące żołnierzy.

Syryjscy opozycji zapowiadają, że nie zaprzestaną demonstracji, dopóki prezydent Baszar al-Assad nie ustąpi ze stanowiska. Rządzi on Syrią od 2000 roku, kiedy objął władzę po blisko trzydziestoletnich dyktatorskich rządach swego ojca. Masowe protesty rozpoczeły się w Syrii 18 marca, na fali podobnych wydarzeń w innych krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.


/

sg