Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PAP
Szymon Gebert 28.04.2011

Syryjczycy w internecie na piątek szykują kolejny "dzień gniewu"

Na portalach społecznościowych Syryjczycy zapowiadają, że piątek będzie kolejnym "dniem gniewu" - masowych protestów przeciwko reżimowi prezydenta Baszara al-Assada.
Czołg w Darze, stopklatka z materiału Sham News Network (SNN)Czołg w Darze, stopklatka z materiału Sham News Network (SNN)Fot. SHAM NEWS NETWORK

- 29 kwietnia piątkiem gniewu w solidarności z Darą - wzywają internauci na stronie zatytułowanej "Syryjska rewolucja 2011". Tytuł odwołuje się do miasta, które tradycyjnie było kolebką protestów przeciwko reżimowi i w ostatnich kilku tygodniach to tam trwały najgwałtowniejsze walki z siłami bezpieczeństwa i to to miasto dało sygnał do demonstracji reszcie kraju.

Piątek, dzień święty islamu, jest w krajach muzułmańskich dniem w który tradycyjnie po modlitwach odbywają się często debaty nad problemami społecznymi i politycznymi.

Przy okazji trwającej w krajach arabskich rewolucji to właśnie w piątki dochodzi do najgwałtowniejszych starć, bardzo często wywołanych prewencyjnymi działaniami reżimów.

- Nie zostawimy Dary samej - deklarują młodzi Syryjczycy, zapowiadając, że demonstracje odbędą się m.in. w miastach Hims i Banias na zachodzie kraju. Niewykluczone, że przeciwnicy reżimu wyjdą też na ulicy Latakii, Dumy, a nawet Damaszku, jak bywało wcześniej.

W niedzielę syryjska armia dokonała pierwszej dużej interwencji w wydarzenia polityczne ostatnich tygodni. Kolumny czołgów i tysiące żołnierzy wkroczyły do Dary, usiłując zdławić kolebkę opozycji antyreżimowej. Od początku tego tygodnia w Darze, na którą spadły pociski artyleryjskie i w której snajperzy strzelają do cywilów opuszczających swoje domy, zginęło około 60 osób.

W środę w proteście przeciwko tłumieniu demonstracji z członkostwa w rządzącej partii Baas zrezygnowało ponad 230 działaczy.

Syryjskie organizacje praw człowieka twierdzą, że od wybuchu demonstracji w Syrii zginęło tam ok. 500 osób.


/

sg