Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
polskieradio.pl
Szymon Gebert 05.05.2011

Obama: nie ujawnimy zdjęć bin Ladena. "Nie chcemy ich używać jak trofeum"

Zdjęcia ciała bin Ladena dowodzące jego zabicia przez amerykańskich komandosów nie zostaną przedstawione opinii publicznej - poinformował Barack Obama w programie "60 minutes".

- Istotne jest upewnienie się, że bardzo brutalne zdjęcia kogoś, kto został postrzelony w głowę nie krążą sobie swobodnie i nie powodują dodatkowej przemocy, czy nie są instrumentem propagandy - powiedział prezydent USA w "60 minutes" w telewizji CBS.

- Nie chcemy używać tego jak trofeum. Prawdą jednak jest, że on zasłużył na sprawiedliwość, która go spotkała - dodał Obama. Zaznaczył, że z jego decyzją zgodzili się wcześniej Robert Gates i Hillary Clinton, ministrowie obrony i spraw zagranicznych.

Szef komisji ds. wywiadowczych Izby Republikanów Mike Rogers jest jednym z przeciwników publikowania fotografii. - Ryzyko związane z publikacją przeważa zyski - powiedział CBS. - Zwolennicy teorii spiskowych i tak powiedzą, że zdjęcia zostały sfabrykowane, a ryzyko, że publikacja zdjęć rozwścieczy opinię publiczną na Bliskim Wschodzie jest poważne - dodał Rogers.

Wcześniej spekulowano, że Waszyngton może zdecydować się na publikację zdjęć ciała Osamy bin Ladena wykonanych jeszcze w Abbottabadzie, gdzie go zabito, lub podczas pochówku na Morzu Arabskim. Także szef CIA Leon Panetta powiedział, że w jego opinii zdjęcia powinny zostać przedstawione opinii publicznej, ale podkreślił że decyzja w tej sprawie należy do Białego Domu.

Jeszcze w środę telewizja Fox News cytowała "wysokiego przedstawiciela administracji wojskowej", który oglądał zdjęcia i potwierdził ich autentyczność, oraz fakt, że przedstawiają bin Ladena. Podobnej wypowiedzi udzieliła republikańska senator Kelly Ayotte.

sg