Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Tomasz Owsiński 13.05.2011

Antyrządowe protesty w Syrii. Wojsko znów strzelało do demonstrantów

Co najmniej trzech uczestników antyrządowych protestów w Syrii zginęło w starciach z siłami bezpieczeństwa.
Spalony autobus w HamieSpalony autobus w HamieFot. Agencja SANA

Według działaczy organizacji praw człowieka, wojsko strzelało do demonstrujących mimo zakazu, jaki w tej sprawie wydał prezydent Assad.

Wcześniej syryjski rząd wezwał opozycję do rozpoczęcia "narodowego dialogu" Jedna z ofiar miała zginąć w Hamie. Nie ma dokładnych informacji o pozostałych dwóch zabitych. Do demonstracji dochodzi w kilku miastach Syrii. W Darze służby bezpieczeństwa strzelały ostrzegawczo w powietrze, by rozproszyć demonstrantów. W Hamie wojsko używało pałek i gazu łzawiącego. Przeciwnicy reżimu demonstrują także we wschodniej części Syrii, zdominowanej przez ludność kurdyjską. Skandują hasła: "Syria dla wszystkich swoich synów", "Niech żyje wolna Syria". Przedstawiciel Kurdyjskiej Partii Yakiti zapowiedział, że Kurdowie będą odtąd aktywniej uczestniczyć w prodemokratycznych demonstracjach.

Syryjski ambasador na dywaniku

Na rozmowę do ministerstwa spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii został wezwany syryjski ambasador w tym kraju. Brytyjczycy we współpracy z innymi krajami Unii przekazali mu ostrzeżenie o możliwym wprowadzeniu kolejnych sankcji w sytuacji dalszego tłumienia protestów. W wielotysięcznych, antyrządowych protestach w Syrii, trwających od połowy marca i tłumionych przez siły bezpieczeństwa, mogło, według organizacji praw człowieka, zginąć ponad 850 osób. Do aresztów trafiło osiem tysięcy ludzi.

IAR, to