X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Przywrócić rodzicom prawo wyboru

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 12:16
Fundacji Rzecznik Praw Rodziców udało się zebrać ponad 100 tysięcy podpisów pod nową inicjatywą ustawodawczą, co oznacza, że projekt trafi do Sejmu. Daje on rodzicom prawo wyboru, czy wysłać dzieci do szkoły w wieku 6 czy 7 lat.
Przedstawiciele Fundacji Rzecznik Praw Rodziców
Przedstawiciele Fundacji Rzecznik Praw RodzicówFoto: IAR/Łukasz Kowalski

Karolina Elbanowska z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców tłumaczy w rozmowie z IAR, że chodzi o przywrócenie rodzicom możliwości decydowania o edukacji swoich pociech. "Chcemy również, by rodzice mieli wpływ na to, z jakiego podręcznika uczą się dzieci oraz mogli opiniować treści nauczania w szkole" - mówi.
Projekt ustawy trafi do laski marszałkowskiej w połowie miesiąca.Więcej informacji o inicjatywie ustawodawczej na stronie www.rzecznikrodzicow.pl.

IAR