X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Holenderska firma ostrzega przed nową grupą cyber-szpiegowską z Chin

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 07:16
Holenderska firma zajmująca się bezpieczeństwem sieci internetowych ostrzega przed nową grupą cyber-szpiegowską z Chin. Firma „Fox-IT” opublikowała raport, z którego wynika, że hakerzy - prawdopodobnie korzystający z zaplecza chińskich władz - m.in. w Europe wykradają wrażliwe dane gospodarcze.
Holenderska firma ostrzega przed nową grupą cyber-szpiegowską z Chin
Foto: IAR/Łukasz Kowalski

Holendrzy ostrzegają przed chińską siatką cyber-szpiegowską działającą pod nazwą "Mofang", co można przetłumaczyć jako czasownik "naśladować". Grupa
zaatakowała do tej pory ponad dwadzieścia podmiotów, posiadających wrażliwe dane dotyczące tajemnic państwowych, wojska, ale też i przemysłu motoryzacyjnego.

Na liście państw, będących przedmiotem zainteresowania grupy są m.in. USA, Kanada, Indie i Korea Południowa. Według „Fox IT”, hakerzy włamali się też na serwery niemieckich koncernów motoryzacyjnych. Analitycy uważają, że „Mofang” wybiera za cele ataków takie podmioty, których działalność pokrywa się z interesami ekonomicznymi Chin.

IAR