Informacyjna Agencja Radiowa

Rozpoczęły się 23. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów - Automaticon

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 12:49
Rozpoczęły się 23. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów - Automaticon. Ponad 300 wystawców z kilkunastu krajów - głównie Polski i Niemiec - przedstawi swoje najnowsze rozwiązania z dziedziny szeroko pojętej automatyki.
XXIII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon
XXIII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów "Automaticon"Foto: IAR/Łukasz Kowalski

Jacek Frontczak - komisarz Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon - dodaje, że wśród firm obecnych w warszawskim centrum Expo XXI przy ulicy Prądzyńskiego znajduje się ponad 100 z całkowicie polskim kapitałem.

Automatyka dla przemysłu i fabryk jest tak ważna jak układ krwionośny dla człowieka - mówi Jacek Frontczak. Jednak rozwiązania z tej branży otaczają nas wszędzie - nie tylko na halach produkcyjnych. Na przykład bankomat, z którego wypłacamy pieniądze to także bardzo skomplikowany automat.
Targi są adresowane do przedstawicieli wszystkich branż, w których wykorzystuje się roboty czy rozmaite czujniki. Jednak organizatorzy zapraszają również uczniów techników i studentów wyższych uczelni, którzy mają okazję zapoznać się z rozwiązaniami nieznanymi jeszcze z książek, gdyż są one zbyt nowe.
Organizatorami 23. Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów - Automaticon są Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz firma MVM sp. z o.o.

Targi potrwają do piątku (17.03), a wstęp na wszystkie wystawy i konferencje jest darmowy.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.