Informacyjna Agencja Radiowa

Wizyta brytyjskiej pary książęcej: spacer po Krakowskim Przedmieściu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 15:54
Księżna Kate i książę William pojawili się w drzwiach Pałacu Prezydenckiego, skąd udadzą się na kilkunastominutowy spacer po Krakowskim Przedmieściu. Pójdą w kierunku pomnika Adama Mickiewicza.
Wizyta brytyjskiej pary książęcej: spacer po Krakowskim Przedmieściu.
Wizyta brytyjskiej pary książęcej: spacer po Krakowskim Przedmieściu.Foto: PAP/Jacek Turczyk

Przechadzka jest okazją do bezpośredniego kontaktu z brytyjską parą książęcą. Przed Pałacem Prezydenckim zgromadził się tłum warszawiaków i przyjezdnych. Wiele osób trzyma w rękach brytyjskie flagi. 

Około 15:45 pary prezydencka i książęca przybędą do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam spotkają się z polskimi i brytyjskimi weteranami. Następnie oddadzą hołd ofiarom powstańczego zrywu, zapalając świece pod dzwonem "Monter".

Później księżna Kate i książę William pojadą do Warsaw Spire, gdzie spotkają się z przedstawicielami polskich i brytyjskich start-upów.

Wieczorem w Łazienkach Królewskich odbędzie się uroczyste przyjęcie z udziałem gości z Wielkiej Brytanii. Tam książę William ma wygłosić przemówienie.
Książęca rodzina wraz z dwojgiem swoich dzieci - blisko 4-letnim Georgem i 2-letnią Charlotte'ą - będzie w naszym kraju do środy.

Oprócz Warszawy, odwiedzą Gdańsk oraz Muzeum Stutthof na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Z Polski polecą do Berlina.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.