X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Hiszpania: Ministerstwo Zdrowia chce, by emeryci więcej dopłacali do lekarstw

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 12:38
Hiszpańscy emeryci będą więcej płacili za leki. Kierująca resortem Dolors Montserrat podczas wywiadu radiowego poinformowała, że wielkość opłat zależeć będzie od wysokości renty bądź emerytury.
Hiszpania: Ministerstwo Zdrowia chce, by emeryci więcej dopłacali do lekarstw
Foto: IAR/Łukasz Kowalski

Zebrane pieniądze miałyby wesprzeć fundusz emerytalny. Powodem jest konieczność oszczędzania.
Teraz ci, których roczne emerytury nie przekraczają 18 tysięcy euro płacą za lekarstwa 8 euro miesięcznie. Mający wyższe emerytury płacą zaś 13 euro. Minister zdrowia zapowiedziała, że opłaty za lekarstwa będą wzrastały proporcjonalnie do wysokości emerytury. Najwięcej mają płacić emeryci, którzy rocznie otrzymują powyżej 60 tysięcy euro.

"Partia Ludowa zamierza dostosować opłaty za leki do możliwości każdej z osób. Dlatego zostaliby zwolnieni z nich najniżej uposażeni, również długoterminowi bezrobotni" - mówiła Dolors Montserrat.

W Hiszpanii mieszka 8,5 miliona emerytów. Miesięcznie wypłaca się prawie 8 miliardów euro emerytur. Eksperci pochwalają decyzję o podniesieniu opłat za leki. Twierdzą, że 2017 rok zakończy się deficytem dla zakładu ubezpieczeń społecznych i ostrzegają, że wkrótce może zabraknąć pieniędzy na renty i emerytury.


IAR/Ewa Wysocka/Barcelona

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.