X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 09:26

Często są mniej samodzielni niż inni, ale tak samo wrażliwi i mają takie same prawa. Dziś Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To okazja by przypomnieć o potrzebach i problemach ludzi niepełnosprawnych, piętnować nietolerancję i dyskryminację dotykającą osoby z zaburzeniami psychicznymi, wreszcie by wskazać na ich wrażliwość. 

Tegoroczne obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przebiegają pod hasłem : “Jestem aktywny, więc czuję się potrzebny". Na Podkarpaciu odbędą się m.in. w Przemyślu. Początek - o 10.00 na Rynku przed Urzędem Miasta. Stamtąd w towarzystwie orkiestry dętej uczestnicy obchodów przemaszerują do Zamku Kazimierzowskiego gdzie odbędą się występy artystyczne.
Według danych z Narodowego Spisu Powszechnego z 2011 roku na Podkarpaciu mieszkało około 250 tys. osób niepełnosprawnych, w całej Polsce około 4 milionów 700 tysięcy. To ok.12 proc. populacji.


IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.