Informacyjna Agencja Radiowa

Paweł Kukiz po spotkaniu z prezydentem dot. ustaw o sądach

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 16:19
Audio

Paweł Kukiz i wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka rozmawiali z prezydentem Andrzejem Dudą o ustawach dotyczących reformy sądownictwa. Paweł Kukiz powiedział, że rozmowa dotyczyła projektu ustawy o Sądzie Najwyższym oraz ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Ta ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta.

Paweł Kukiz nie wziął udziału w spotkaniu przedstawicieli klubów opozycyjnych, które odbywało się w tym czasie. Jak powiedział, nie będzie współpracować z ludźmi, którzy przez osiem lat umacniali partiokrację, a teraz nagle obudzili się, bo wzmocnili ją tak mocno, że nie mają nic do powiedzenia. Paweł Kukiz dodał, że według jego ugrupowania zanim wyjdzie się na ulicę, należy próbować osiągnąć consensus lub kompromis na drodze legalnej.

Odnosząc się do ustawy o KRS Lider Ruchu Kukiz '15 podkreślił, że jest niedopuszczalne, by jedna opcja polityczna wskazywała sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa. Zwrócił też uwagę, że ustawa o KRS jest tak napisana, że w przypadku utraty władzy przez PiS Platforma Obywatelska miałaby gotowe narzędzie do jeszcze większego uzależnienia sądów od partii politycznych.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.