X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Więcej

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 12:05

Informacyjna Agencja Radiowa powstała wiosną 1992 roku jako Zespół „Newsroom”. Od tamtego czasu funkcjonuje jako jednostka organizacyjna Polskiego Radia S.A. W latach 1993-94 działała jako Naczelna Redakcja Informacji, uruchamiając Radio-Info, pierwsze w Polsce radio informacyjne non stop na żywo. W 1994 roku - decyzją Zarządu Polskiego Radia S.A. - otrzymała status agencji radiowej i nazwę – Informacyjna Agencja Radiowa. Obecnie IAR jest największą na polskim rynku mediów elektronicznych agencją informacyjną.

IAR specjalizuje się w produkcji informacji z kraju i z zagranicy, z przeznaczeniem przede wszystkim dla radia publicznego, czyli bezpośrednio dla Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki, Polskiego Radia 24 , Polskiego Radia dla Zagranicy i rozgłośni regionalnych.

Głównym produktem IAR jest serwis, zawierający materiały tekstowe i dźwiękowe, dostępny dla odbiorców albo w wewnętrznej sieci radiowej albo przez Internet. Dziennie w naszym serwisie oferujemy ponad 350 informacji, w tym ponad 200 materiałów dźwiękowych: relacji, wypowiedzi, korespondencji oraz dźwięków ze świata. Oferujemy też dzienniki informacyjne gotowe do emisji na antenie.

Informacyjna Agencja Radiowa tworzy swoje serwisy, opierając się na:

 • ponad 30 reporterach krajowych i 20 korespondentach zagranicznych 
 • specjalnych wysłannikach wysyłanych we wszystkie rejony świata, gdzie dzieje się coś ważnego
 • stałym kontakcie z najważniejszymi osobistościami życia społecznego i politycznego oraz instytucjami w kraju i zagranicą
 • własnych relacjach z podróży zagranicznych polskich VIP-ów (Prezydent, Premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie)
 • głównych światowych agencjach prasowych (AFP, Reuters) oraz agencjach krajowych (PAP i KAI)

Serwisy IAR – tekstowe, dźwiękowe oraz dzienniki gotowe do emisji obejmują wszystkie istotne wydarzenia polityczne, gospodarcze, kulturalne, społeczne oraz sportowe:

 • posiedzenia rządu, Sejmu i Senatu, działalność Prezydenta
 • konferencje prasowe ministrów, partii politycznych, organizacji społecznych i gospodarczych
 • wizyty zagraniczne przedstawicieli władz Polski
 • wizyty delegacji zagranicznych w Polsce
 • wydarzenia z udziałem przedstawicieli naczelnych organów władzy państwowej
 • ważne wydarzenia międzynarodowe
 • reporterskie relacje z miejsc ważnych wydarzeń
 • zagadnienia bezpieczeństwa Polski i świata
 • najważniejsze wydarzenia kulturalne, gospodarcze oraz sportowe
 • konflikty światowe, klęski żywiołowe

Odbiorcami naszych serwisów są instytucje rządowe, ministerstwa, urzędy centralne, rozgłośnie regionalne radia publicznego, media polonijne, rozgłośnie komercyjne, telewizje ogólnopolskie, prasa oraz największe portale internetowe.