X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje w kategoriach muzyki poważnej.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 14:43
Fryderyk
FryderykFoto: Mat. prasowe

Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje w dziesięciu kategoriach muzyki poważnej.

Miło nam poinformować, że do Nagrody zostały nominowane płyty nagrane przez nasz Zespół!

W kategorii Album Roku Muzyka Symfoniczna nominację otrzymało wydawnictwo: „Muzyka kompozytorów polskich XVIII i XIX wieku” z kompozycjami Jana Engela, Józefa Elsnera, Maksymiliana Einerta, Karola Kurpińskiego, Stanisława Moniuszki oraz Juliusza Zarębskiego wykonane przez Orkiestrę Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Klauzy.

W kategorii Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa nominowany został album zawierający nagranie jednoaktowej opery „Hagith” Karola Szymanowskiego wykonanej na koncercie inaugurującym Sezon Artystyczny 2018/2019 Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.
W koncercie wzięli udział również: Chór Filharmonii Narodowej przygotowany przez Bartosza Michałowskiego oraz soliści: Wioletta Chodowicz, Ryszard Minkiewicz, Andrzej Lampert, Dariusz Machej i Łukasz Rosiak.

Ponadto w kategoriach Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej oraz Album Roku Muzyka Symfoniczna nominację otrzymało wydawnictwo 100 na 100. „Muzyczne dekady wolności” gdzie pośród wielu wykonawców znalazł się również nasz Zespół.

Laureatów Fryderyków 2020 w muzyce poważnej poznamy 8 marca podczas uroczystej gali organizowanej w siedzibie NOSPR w ramach FRYDERYK Festiwal.