Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

Oświadczenie Artystów – Muzyków Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 20:28
Pomoc dla Ukrainy
Pomoc dla UkrainyFoto: www.pixabay.com

Oświadczenie

Od początku inwazji rosyjskiego agresora na Ukrainę wszyscy jesteśmy wstrząśnięci ogromem nieszczęścia, jakie spotkało naszych Sąsiadów. Każdy z nas angażuje się na miarę swoich możliwości w akcje pomocy humanitarnej. Niektórzy przyjmują uchodźców pod swoje dachy, inni włączyli się w działania wolontaryjne. Jako Zespół zebraliśmy i przekazaliśmy konkretną pomoc dla oddziałów samoobrony z okolic Równego.

Udział Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie w koncercie „Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem” w dniu 20 marca 2022 roku, współorganizowanym przez Program II Polskiego Radia oraz Narodowe Centrum Kultury we współpracy z TVP Kultura i Caritas Polska jest naszym hołdem dla obrońców Ukrainy.

Honorariami za udzielenie wizerunku wesprzemy organizacje pozarządowe niosące pomoc na Ukrainie, m.in. Polską Akcję Humanitarną, Fundację Pomagam.pl, Polski Czerwony Krzyż, Caritas Polska.

Wierzymy, że każdy nasz gest solidarności może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia i szybkiego zakończenia tej makabrycznej wojny.

Artyści – Muzycy Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie