X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

Polskie Radio zaprasza na "Piegowate Koncerty"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 12:21
"Brzechwa z Tuwimem stają na głowie, czyli poeci we własnej osobie!" – to tytuł kolejnego jesiennego "Piegowatego koncertu", który odbędzie się w niedzielę 4 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Tym razem dziennikarka radiowej Trójki Katarzyna Stoparczyk i jej goście oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy nie tylko będą grać, śpiewać i tańczyć, ale również nauczą małych (ale nie tylko) widzów, jak zostać beatboxerem.
Audio
  • Katarzyna Stoparczyk zapowiada pierwszy koncert (Cztery pory roku/Jedynka)
Katarzyna Stoparczyk
Katarzyna StoparczykFoto: Mat.promocyjne

"Piegowate koncerty" to unikatowe muzyczne spotkania dla dzieci, podczas których młodzi melomani mają możliwość wysłuchania muzyki klasycznej w interpretacji jednej z najlepszych symfonicznych orkiestr w kraju – Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy. Reżyserem koncertów jest Katarzyna Stoparczyk, a skierowane są one do dzieci, ich rodziców oraz babć i dziadków.

– Podczas każdego z interaktywnych koncertów zapraszamy najmłodszych słuchaczy do wysłuchania prawdziwych perełek muzyki klasycznej. Nasza wspólna wędrówka ilustrowana jest nie tylko dźwiękami, ale również fotografiami czy filmami. Na scenie pojawiają się wyjątkowi goście, w tym wybitnie uzdolnione dzieci. Nie brakuje też fragmentów audycji „Dzieci wiedzą lepiej”. A w trakcie trwania koncertu malowany jest obraz. Gotowe dzieło licytujemy później na szczytny cel – mówi Katarzyna Stoparczyk, pomysłodawczyni i „gospodyni” wydarzenia.

W niedzielę 4 listopada (godz. 11.00) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się czwarty już „Piegowaty koncert” w tym sezonie. „Tuwim i Brzechwa stają na głowie, czyli poeci we własnej osobie!” to jednak nie tylko spotkanie z zabawnymi wierszami dwóch znakomitych polskich poetów. – Bziki małego Julka Tuwima były fascynujące! Bo niby do czego potrzebował skomplikowanych, własnoręcznie skonstruowanych maszyn? Po co zbierał na łąkach zaskrońce? W jakim celu zaklinał kamienie? I do czego potrzebne mu były pirotechniczne, wybuchowe eksperymenty? Odpowiedź może być tylko jedna. Poznamy ją razem z Panem Brzechwą, muzykami i poezji wielbicielami. Wspólnie stworzymy prapremierowe dzieło, na miarę Twojego talentu, piegowaty Kolego. Będzie beatbox, tańce i dobra zabawa! Czyli w skrócie – dla każdego coś piegowatego! – zaprasza Katarzyna Stoparczyk.

W muzycznym programie spotkania znajdą się następujące kompozycje: Wolfgang Amadeus Mozart – Wesele Figara  (fragment uwertury) oraz Symfonia D-dur nr 38 KV 504 (fragmenty), Witold Lutosławski – Mała Suita (Fujarka, Hurra polka, Lasowiak), Pablo Sarasate – Introdukcja i Tarantella.

Wykonawcy: Polska Orkiestra Radiowa oraz Nazar Płyska (lat 14) – skrzypce, Patryk Matela – beatbox, Młodzi Poeci (Asystenci) – Kasia Potrykus Wincza, Ala Warchocka i Krzyś Tymiński. Prowadzenie – Katarzyna Stoparczyk.

Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

 

Kolejne koncerty:

8 grudnia 2018, sobota godz. 11.00 i 13.00

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Co wie igliwie ?

Czyli o czym rozmawiają choinki ?

 O czym rozmawiają bożonarodzeniowe choinki? Może Was to zdziwi, ale bez względu na to w jakim zakątku świata wyrosły, załamują swoje piękne, rosochate gałęzie z tego samego powodu. Zawsze wtedy, kiedy z troską myślą o Was i zadają sobie takie oto pytania:

Co zrobić, aby ocalić przepiękną wiarę dziecka w dobro i miłość?

Jak uchronić je przed złem i cynizmem tego świata?

Czym podczas Świąt Bożego Narodzenia ucieszyć tą piękną istotę jaką jest dziecko? I wiecie co? Często im się to udaje. Dzięki bożonarodzeniowym baśniom i muzyce, która powstała po to, by łączyć. I taka właśnie zabrzmi u nas. Tylko zamiast płatków śniegu na waszych noskach przycupną piegi. One również mają moc. Jesteśmy gotowi Was o tym przekonać. Przybywajcie!

Program muzyczny i wykonawcy:

Piotr Czajkowski – Dziadek do orzechów (fragmenty)

Bożonarodzeniowa piosenka Wysyłam prośbę swą

Kolędy

Prowadzenie - Katarzyna Stoparczyk

Polska Orkiestra Radiowa

Michał Klauza – Dyrygent

Chór bez batuty

Śpiew: Bartosz Czajkowski (lat 8) i Amanda Kierun (lat 5)

Taniec – Baletnice Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Mat.promocyjne

REKLAMA REKLAMA