Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

30 kwietnia - Światowy Dzień Jazzu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 08:00

Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Chorus ze specjalnym udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Cannibal Mitcha.

O fonograficznym debiucie Zbigniewa Wodeckiego – płycie zatytułowanej imieniem i nazwiskiem artysty, wydanej w 1976 roku przez Polskie Nagrania – mało kto pamięta. Zapomniał o niej sam Wodecki. Na szczęście przypomnieli mu o niej muzycy Mitch & Mitch (pod wodzą Macio Morettiego), którzy odtworzyli dawne aranżacje, dodając do nich także swoje pomysły. Wodecki w towarzystwie kilkunastoosobowego zespołu wystąpił w ubiegłym roku na Off Festivalu. Kto był w Katowicach, długo tego wieczoru nie zapomni. Kto nie był ma jedyną okazję by wysłuchać całej płyty „Zbigniew Wodecki” w niemal oryginalnej szacie brzmieniowej. To co nie udało się na Offie, uda się teraz w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, bowiem do Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch dołączą instrumentaliści Polskiej Orkiestry Radiowej. W ten sposób dokładnie zostanie odtworzone brzmienie big-bandu z 1976 roku. Co więcej Chór i Orkiestrę Mitch & Mitch poprowadzi gość specjalny – Cannibal Mitch.

Dwa koncerty zorganizowała radiowa Dwójka w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu. Transmisja w Dwójce o godz. 20.00. Koncert trafi także na płytę (może także na DVD?).

Studio Koncertowe Polskiego Radia

Zobacz więcej na temat: 2014