X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

21 lutego - Koncert symfoniczny

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 08:00
Jnos Blint
János BálintFoto: materiały prasowe

János Bálint - flet
Michał Klauza - dyrygent

Program koncertu:
Ignacy Feliks Dobrzyński - Uwertura op.1
Aram Chaczaturian - Koncert fletowy
Antonín Dvořák - Symfonia nr 4 d-moll op.13

Współpraca: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

21 lutego 2016 roku, godz. 19:00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59


János Bálint - Wybitny węgierski flecista, ukończył Wyższą Szkołę Muzyczną im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach m.in. w Anconie, Lipsku, Markneukrichen. W latach 1981-1991 był solistą w Orkiestrze Symfonicznej Węgierskiego Radia i Telewizji. Obecnie jest profesorem fletu w Akademii Musicale w Imola we Włoszech oraz Musikhochschule Detmold w Niemczech. Dzięki jego inicjatywie powstał Instytut Dopplera w Budapeszcie. Założył również i jest kierownikiem artystycznym Węgierskiej Letniej Akademii w Veszprém. Jako solista występował w wielu krajach Europy, w USA, Japonii, na Tajwanie, w Izraelu.

Koncertował z czołowymi orkiestrami za granicą oraz z najlepszymi węgierskimi orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi Dotychczas wydano 24 płyty CD z nagraniami artysty. Ostatni album nagrany wspólnie z wybitnym pianistą Zoltánem Kocsisem ukazał się w ubiegłym roku.


János Bálint - flet, Michał Klauza - dyrygent, Polska Orkiestra Radiowa.
Współpraca: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie János Bálint - flet, Michał Klauza - dyrygent, Polska Orkiestra Radiowa. Współpraca: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie
János Bálint - flet, Michał Klauza - dyrygent, Polska Orkiestra Radiowa.
Współpraca: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie János Bálint - flet, Michał Klauza - dyrygent, Polska Orkiestra Radiowa. Współpraca: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie
Zobacz więcej na temat: 2016 koncert