X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

7 grudnia - Szymon Laks - Suita polska

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 09:20
Audio

Szymon Laks - Poemat na skrzypce i orkiestrę (1954 r.)
Cesar Franck - Symfonia d-moll

Cztery dni po naszym koncercie przypadnie 25. rocznica śmierci wybitnego polskiego kompozytora, którego żydowskie pochodzenie wpłynęło na tragiczne wojenne losy. Aresztowany w 1941 r. w Paryżu, ponad 2 lata był więźniem Auschwitz, gdzie był członkiem kapeli oświęcimskiej i jej dyrygentem, a następnie prawie rok przebywał w obozie w Dachau. Po wojnie osiedlił się w Paryżu, ale zawsze utrzymywał kontakt z krajem, m.in. pisząc artykuły do „Ruchu Muzycznego”

Wykonawcy:
Tomasz Tomaszewski - skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Guillaume Tourniaire - dyrygent

Tomasz Tomaszewski - Ukończył z wyróżnieniem warszawską Akademię Muzyczną w klasie prof. T. Wrońskiego i doc. S. Kawalli. Następnie studiował, w Petersburgu w klasie prof. B. Gutnikowa oraz we Freiburgu u prof. W. Marschnera. Jako członek "Kwartetu Polskiego" zdobył nagrodę na konkursie ARD w Monachium (1976). Od 1982 r. jest pierwszym koncertmistrzem Deutsche Oper w Berlinie. Pełni też funkcję kierownika artystycznego "Kamersolisten der Deutschen Oper" oraz wykłada w berlińskiej Hochschule der Kunste.