DwójkaAudycje
Section06
Lista audycji

Cafe "Muza"

Swobodnie prowadzona rozmowa na różne tematy, nie tylko muzyczne, z zaproszonym artystą, kompozytorem, dyrygentem i z bardzo ważnym, aktywnym udziałem słuchaczy. 

Chopin osobisty

Chopin w porze niedzielnego obiadu? Sądząc po Państwa zainteresowaniu, każdy czas jest dobry, by słuchać jego muzyki. W tej audycji kluczem jest jednak słowo "osobisty".

Dawna promenada

Sprawdzaliśmy to przez dziesięć miesięcy i eksperyment potwierdził nasze przypuszczenia. W tym szczególnym momencie tygodnia, kiedy kończy się weekend, a my szykujemy się na nowe wyzwania, muzyka dawna doskonale nam w tym pomaga.

Duża czarna

Audycja dla miłośników nagrań z czarnych płyt analogowych.

Dwójka na miejscu

Dziennikarze Dwójki co tydzień odwiedzają inne miejsce w Polsce, by zaprezentować osiągnięcia mieszkańców i lokalne atrakcje. 

Dźwięki na 95 obrotów

Polskie Radio ma już 95 lat! Z okazji tego pięknego jubileuszu w Dwójkowym cyklu co piątek będziemy Państwu przypominać najcenniejsze skarby z naszego radiowego archiwum.

Letnia promenada

Wieczorna przechadzka w ciepłe letnie wieczory w towarzystwie muzyki dobiegającej z festiwalowych estrad, a także koncertowych i operowych sal.

Literackie witaminy

O swoich literackich pasjach i sekretach, o książkach, które mogą pomóc w trudnym czasie, opowiadają pisarze, tłumacze i znawcy literatury.

Muzyczna Noc Euroradia

Muzyczna Noc Euroradia" to wyjątkowe pasmo na antenie Programu 2. Codziennie, od poniedziałku do piątku, prezentujemy nagrania proponowane przez radiofonie zrzeszone w Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union, EBU).

Niemodne przyjemności

Na mało modne rozmowy i autorskie rozprawy zaprasza w co drugą środę o 21:30 Roman Dziewoński.  

Nocna strefa

Latem w Dwójce noce są dłuższe. W wakacje zapraszamy do słuchania 3-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. Zaczynamy już o 22:00.

Płyta na lato

Konkurs! Codziennie, od poniedziałku do piątku - w ramach audycji "Podróżnik muzyczny" - prezentujemy fonograficzne bestsellery, znakomite nowości, nagrania, które warto poznać. I które można wygrać.

Podróżnik muzyczny

Zadumany Wędrowiec Schuberta, ale też podróżnik zafascynowany rytmem i niepowstrzymanym pędem lokomotywy Pacific 231 Honnegera spotkają się tu na wakacyjnym, muzycznym szlaku

Rozmowy improwizowane

Spotkania Janusza Jabłońskiego i Tomasza Gregorczyka z gwiazdami światowej awangardy jazzowej.

Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show

Całą istniejącą muzykę da się podzielić na najróżniejsze sposoby: instrumentalna/wokalna, poważna/rozrywkowa, dobra/zła. Ale może najistotniejszym podziałem jest ten na muzykę obecną, komponowaną dla nas przez współczesnych nam twórców, oraz na muzykę dawniejszą, pisaną dla ludzi, których już nie ma?

Wiadomości kulturalne

Serwisy informacyjne na temat najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce i na świecie, dotyczących polskiej kultury.

Wieczór płytowy

W każdą niedzielę słuchamy - razem z Państwem - najważniejszych płyt. Z namaszczeniem i pietyzmem - od początku do końca, strona A, strona B.

Z prywatnej kolekcji

Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, powszechnie znane postacie ze świata kultury opowiadać będą o ulubionych płytach ze swoich domowych kolekcji. 

Zapiski ze współczesności

Pisarze, artyści, naukowcy snują biograficzne wspomnienia lub dzielą się przemyśleniami i refleksjami na temat różnych zjawisk współczesnego świata.
Section07
Section21