X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wizyta w Muzeum Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 22:10
W dniu 10. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II odwiedziliśmy szczególne miejsce pamięci w jego rodzinnych Wadowicach.
Audio
  • Wizyta w Muzeum Jana Pawła II. Reportaż Moniki Kolet (Dwójka)
W Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach znajdują się  m.in. elementy oryginalnego wyposażenia mieszkania Wojtyłów, przedmioty codziennego użytku, osobiste rzeczy Jana Pawła II, rękopisy, albumy ze zdjęciami, pamiątki z pielgrzymek Ojca Świętego
W Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach znajdują się m.in. elementy oryginalnego wyposażenia mieszkania Wojtyłów, przedmioty codziennego użytku, osobiste rzeczy Jana Pawła II, rękopisy, albumy ze zdjęciami, pamiątki z pielgrzymek Ojca ŚwiętegoFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W tym małym miasteczku w południowej Polsce nad Skawą mieści się Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Placówka ta w nowoczesnym kształcie - nadanym jej przez architektów Barbarę i Jarosława Kłaputów - rozpoczęła swoją działalność 9 kwietnia 2014 roku. W ostatnim czasie odwiedziło ją 240 tysięcy pielgrzymów z 93 krajów. Najczęściej do Wadowic przyjeżdżają turyści z Włoch, Francji, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych.

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Janowi Pawłowi II

O Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II opowiadali córka przyjaciela Karola Wojtyły Zofia Siłkowska, architekt Jan Kłaput, dyrektor Muzeum ksiądz Dariusz Raś, przewodnik Maria Zadora i Halina Kwiatkowska.

***

Autor reportażu: Monika Kolet

Data emisji: 2.04.2015

Godzina emisji: 20.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młody Wojtyła. Prymus napada na policjanta

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 13:00
Doskonały uczeń i przyjaciel - taki wizerunek przyszłego papieża wyłania się ze wspomnień jego kolegów i nauczycieli. Ale młody Karol potrafił też coś zbroić...
rozwiń zwiń