X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomoc z Polski jedzie na Ukrainę. Potrzeby są ogromne

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 11:37
Od koców i ubrań, przez leki i pieniądze, na goglach i kaskach kończąc - w całym kraju trwają zbiórki i akcje solidarności z protestującymi na Majdanie w Kijowie. Prowadzone są od grudnia, ale teraz - po pierwszych ofiarach śmiertelnych w czasie protestu - przybrały na sile.
Audio
  • Pomoc z Polski jedzie na Ukrainę (Sygnały dnia/Jedynka)
Pomoc z Polski jedzie na Ukrainę. Potrzeby są ogromne
Foto: Glow Images/East News

Pomoc z Polski zaczęła płynąć na Ukrainę najszybciej jak to było możliwe. - Prowadzimy zbiórkę od kiedy zaczęły się manifestacje na Majdanie, zwłaszcza ciepłych rzeczy i pieniędzy, żeby protestujący mogli kupić to, co jest im aktualnie najbardziej potrzebne – mówi bazylianin o. Piotr Kuszka, proboszcz grecko-katolickiej parafii przy ul. Miodowej w Warszawie

Dystrybucją darów, które trafiają do kościoła zajmują się osoby świeckie. – My tylko udostępniamy miejsce i organizujemy zbiórki pieniężne, bo możemy to robić w ramach Kościoła bez dodatkowych pozwoleń – tłumaczy o. Kuszka.

Zaczęło się od koców i ciepłych ubrań, które nadal są potrzebne. Teraz jednak najważniejsze są lekarstwa. - Manifestanci z Majdanu nie chodzą do lekarzy. W totalnie ciężkich przypadkach, jak są ranni, lądują w szpitalach, z których są zabierani przez służbę bezpieczeństwa. Tak więc jedyna dostępna pomoc medyczna to ta na Majdanie, złożona z lekarzy wolontariuszy, ratowników medycznych i studentów szkół medycznych - podkreśla Marek Sierant ze Związku Mniejszości Ukraińskiej w Polsce.

Skala potrzeb jest ogromna. – Ostatnio z jednej z warszawskich fundacji pojechał na Ukrainę pełny transport. Jak patrzyło się na pomieszczenie, które było wypełnione po sufit, to robiło to wrażenie. Tymczasem na miejscu leki rozeszły się w jeden dzień – zdradza Sierant.

Podobne zbiórki organizowane są w całym kraju. Stowarzyszenie "Pokolenie" prowadzi je w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Jastrzębiu –Zdroju. W różnych miejscach Polski planowane są również akcje solidarności z Ukraińcami, m.in. w Warszawie i Gdańsku (piątek) oraz Lublinie (niedziela).

Materiał do "Sygnałów dnia" przygotował Mariusz Filar.

pg

Zobacz więcej na temat: akcja charytatywna Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina: bunt w regionach, we Lwowie, Równem, Tarnopolu, Czerkasach (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 10:45
Mieszkańcy Lwowa, Równego, Tarnopola i Czerkas zajęli siedziby administracji obwodowych. To instytucje państwowe, które podlegają bezpośrednio prezydentowi Ukrainy. Według ostatnich informacji, milicji udało się odbić budynek władz w Czerkasach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przez aklamację przyjął uchwałę o Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 09:46
W uchwale Sejmu znalazł się zapis o możliwych sankcjach personalnych wobec odpowiedzialnych za stosowanie przemocy wobec protestujących na Majdanie i apel o pokojowe rozwiązanie konfliktu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Demonstranci "posłuchali" Janukowycza. Zajęli ministerstwo

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 10:50
Protestujący w Kijowie przeciwnicy rządu zajęli w nocy z czwartku na piątek ministerstwo rolnictwa ogłaszając, że jest to odpowiedź na wcześniejszy apel prezydenta Wiktora Janukowycza, by demonstranci opuścili ulice miasta.
rozwiń zwiń