Paulina Hennig-Kloska: opozycja wygrała Senat

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:45
- Opozycja wygrała Senat i można powiedzieć, że wygrała też Sejm, zyskując milion więcej głosów – powiedziała w "Sygnałach Dnia" poseł Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że za podział mandatów odpowiedzialny jest system D'Hondta.
Audio
  • Paulina Hennig-Kloska: zyskaliśmy milion głosów więcej niż PiS
Audio
  • Paulina Hennig-Kloska: zyskaliśmy milion głosów więcej niż PiS

- Niezmiennie będę chciała zasiadać w komisji finansów publicznych - powiedziała poseł Nowoczesnej, dodała, że "przy ewentualnym spowolnieniu gospodarki, które na horyzoncie jest widoczne u naszych partnerów międzynarodowych, ta komisja nadal może mieć bardzo dużo pracy".

Odnosząc się do zapisów przewidujących zmiany w systemie emerytalnym, poseł mówiła o Otwartych Funduszach Emerytalnych i Pracowniczych Planach Kapitałowych. - Jeżeli dzisiaj zlikwidujemy OFE, to emerytury w przyszłości będą jeszcze niższe - powiedziała Paulina Hennig-Kloska.

SENAT TT 1200.jpg
Spór o marszałka Senatu. Możliwe scenariusze - od decyzji zwycięzców, po transfer

- Jesteśmy częścią Koalicji Obywatelskiej, wywiązujemy się z przyjętych założeń i podpisanych umów koalicyjnych. Chcemy blisko współpracować ze swoim koalicjantem - powiedziała Paulina Hennig-Kloska. Jak dodała, opozycja, czyli Koalicja Obywatelska, SLD i PSL uzyskały w wyborach do Sejmu 1 mln głosów więcej niż PiS.

Plan na wybory prezydenckie

sejm free shutter 1200.jpg
Znani politycy wracają do parlamentu. W nowym Sejmie zasiądą też rozpoznawalni debiutanci

Mówiąc o zjednoczeniu opozycji i wspólnym kandydacie na prezydenta gość audycji powiedziała, że "trzeba dobrze się zastanowić i przebadać, który kandydat po stronie opozycji faktycznie może wygrać z PiS". - Opozycja musi wybrać kandydata najlepszego. Nie uważam, że w I turze musi wystawić jednego kandydata. Myślę, że warto zainteresować wyborców debatą na poziomie I tury, wystawiając kilku kandydatów. Wtedy widać, że jesteśmy w stanie zdecydowanie więcej osób zachęcić do tego, żeby wziąć udział w wyborach. Frekwencja wyborcza jest naszym wspólnym ogromnym sukcesem - oceniła Paulina Hennig-Kloska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której tematem były także powyborcze rozliczenia w Koalicji Obywatelskiej oraz ostatnie protesty środowisk LGBT i protesty przeciwko nim.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna)

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 8.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiemy, kto został posłem w Sejmie IX kadencji. Kompletna lista

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 15:05
13 października Polacy zdecydowali o składzie Sejmu IX oraz Senatu X kadencji. Do Sejmu wybrano 460 posłów. Kto został posłem w nowym Sejmie? Przedstawiamy kompletną listę nowych członków izby niższej parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senatorowie X kadencji. Prezentujemy pełną listę nazwisk

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 16:32
13 października Polacy zdecydowali o składzie Sejmu IX oraz Senatu X kadencji. Do Senatu wybrano 100 senatorów w jednomandatowych okręgach wyborczych. Kto został senatorem? Przedstawiamy kompletną listę nowych członków izby wyższej parlamentu.
rozwiń zwiń