Maciej Wąsik: mam wątpliwości, czy koalicja rządząca jeszcze trwa

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 07:52
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że ma wątpliwości, czy koalicja rządząca cały czas trwa. Nawiązał tym samym do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, którą w nocy przyjął Sejm. Przeciwko ustawie głosowało m.in. 38 posłów Klubu Parlamentarnego PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski, a 15 przedstawicieli Porozumienia wstrzymało się od głosu.
Maciej Wąsik
Maciej Wąsik Foto: Polskie Radio

Gość radiowej Jedynki został zapytany w audycji "Sygnały Dnia" czy koalicja rządząca cały czas trwa. - Przyznam się szczerze, że mam co do tego wątpliwości, także w kontekście wczorajszego spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, który sprawę postawił bardzo ostro - odpowiedział polityk PiS.


Posłuchaj
09:18 PR1_SD_2020_09_18-07-15-01_for_media.mp3 Maciej Wąsik: wydaje się, że dzisiaj jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów, niż byliśmy wczoraj (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Możliwe nowe wybory

Jak podkreślali koalicjanci PiS, ustawa o ochronie zwierząt nie była przedmiotem umowy koalicyjnej i mimo różnicy zdań można kontynuować koalicję rządzącą.


sejm3 1200 pap.jpg
Posłowie za zmianami w ustawie o ochronie zwierząt. Projekt PiS przyjęty

- Uważam, że niektóre rzeczy należy bardzo radykalnie uregulować, bo inaczej Zjednoczona Prawica nie będzie funkcjonowała. Nie da się przez trzy lata tak funkcjonować – podkreślił gość audycji.

- Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński albo z tego wyjdzie, albo pójdziemy na nowe wybory i będziemy iść nie jako Zjednoczona Prawica, tylko jako Prawo i Sprawiedliwość – dodał Maciej Wąsik.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Maciej Wąsik (wiceminister MSWiA)

Data emisji: 18.09.20

Godzina emisji: 07:15

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef KPRM o ochronie zwierząt: liczymy na poparcie ponadpartyjne, bo sprawa jest niepolityczna

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 07:44
- W naszym przekonaniu i absolutnej większości parlamentarzystów, i jestem pewny, że głosowanie to potwierdzi, jest to ustawa potrzebna - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. W środę po południu Sejm zajmie się projektem ustawy dot. zmian w ustawie o ochronie zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przesadza i dramatyzuje". Szef klubu PiS skomentował list Ardanowskiego ws. "Piątki dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:26
- Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski od pewnego czasu zgłaszał zastrzeżenia do projektu ws. zakazu hodowli zwierząt na futra i jego list był ich wyrazem - stwierdził szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zaznaczył jednak, że w klubie obowiązuje dyscyplina i wyraził przypuszczenie, że posłowie poprą ustawę.
rozwiń zwiń