REKLAMA

Nowa kadencja RMN. Joanna Lichocka: staramy się, by media publiczne silnie konkurowały na rynku

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 07:40
- Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Czabańskiego, również mojemu i Elżbiety Kruk, w poprzedniej kadencji Rady Mediów Narodowych zwłaszcza rozgłośnie regionalne Polskiego Radia otrzymały więcej pieniędzy, niż było to planowane - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł PiS.

- W tej chwili będziemy się też starali, żeby media publiczne miały możliwość silnego konkurowania na rynku. To się dzieje, Polskie Radio jest najbardziej opiniotwórczym podmiotem medialnym w Polsce - powiedziała Joanna Lichocka.

- Jestem pełna uznania dla zespołu i kierownictwa Polskiego Radia, że potrafili wywalczyć tę pozycję na niezwykle trudnym rynku - podkreśłiła.

Jak stwierdziła polityk, "również nie najgorzej radzi sobie TVP".

Stabilizacja finansowa i zarządcza

Joanna Lichocka zaznaczyła, że przez poprzednie lata PO i PSL "dzieliły się członkami zarządu telewizji i radia, poprzednio AWS podobnie". - W tej chwili tego nie ma, to jest wyjęte z gry politycznej i dzięki temu w mediach publicznych mamy stabilizację finansową i zarządczą - oceniła członek RMN.


Posłuchaj
09:57 PR1_SD_2022_08_17-07-15-00_for_media.mp3 Joanna Lichocka: Polskie Radio jest w tej chwili najbardziej opiniotwórczym podmiotem medialnym w Polsce. Jestem pełna uznania dla dla zespołu i kierownictwa Polskiego Radia, że potrafią sobie wywalczyć taką pozycję na bardzo trudnym rynku medialnym (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Joanna Lichocka (poseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 17.08.2022

Godzina: 07.15

pg

Czytaj także

Marszałek Sejmu podziękowała członkom Rady Mediów Narodowych za ich pracę na rzecz mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 17:45
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podziękowała członkom Rady Mediów Narodowych za pracę na rzecz mediów publicznych. Podczas zamkniętego spotkania w Sejmie rozmawiano także o współpracy Rady z parlamentem oraz o funkcjonowaniu tego gremium. Informację o przebiegu spotkania przekazał PAP przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Krulikowski o materiale TVP ws. Agory: grupa odbiorców tej afery jest bardzo wąska

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 14:02
- Mam poczucie, że ta afera jest, ale grupa, która mogłaby się nią przejąć i zainteresować jest moim zdaniem bardzo wąska - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skazanie dziennikarki TVP. Lichocka: UE powinna nałożyć na Białoruś dalsze sankcje

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 13:10
Poseł PiS Joanna Lichocka powiedziała, że Unia Europejska powinna nałożyć dalsze sankcje na Białoruś za skazanie Iryny Słaunikawej. Wczoraj białoruski sąd skazał dziennikarkę TVP na pięć lat kolonii karnej. W Programie 1 Polskiego Radia poseł Lichocka podkreśliła, że "to niebywały skandal i drastyczne zerwanie norm cywilizacyjnych".
rozwiń zwiń