REKLAMA

Jarosław Sellin i Jarosław Sachajko gośćmi "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 17:15
Gośćmi "Sygnałów dnia" w piątek (19 sierpnia) będą: o godz. 7.15 - Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, a o godz. 8.15 - Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Multimedialne studio radiowej Jedynki
Multimedialne studio radiowej JedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Podczas ostatniej wizyty w "Sygnałach dnia" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin mówił, że brak funduszy z KPO dla Polski jest wynikiem działań totalnej opozycji w europarlamencie.KPO nie mamy jak na razie dlatego, że zbieramy żniwo konsekwentnej polityki polskiej totalnej opozycji, która od siedmiu lat wmawia swoim kompanom w UE, że w Polsce rzekomo dzieje się coś niepokojącego, że w Polsce nie ma demokracji, że jest autorytaryzm. Oni im wierzą - wyjaśnił wiceminister. Jarosław Sellin mówił także o potrzebie powrotu do reformy sądownictwa.

Poseł z ramienia Kukiz'15 - Jarosław Sachajko - pod koniec lipca był gościem Grzegorza Jankowskiego w Programie 1 Polskiego Radia. Polityk skrytykował wówczas polityków opozycji za ich zachowanie w obliczu destrukcyjnych działań ze strony Rosji. - Mamy wojnę, mamy tak niepewny czas, że to dobre samopoczucie polityków opozycji mnie po prostu przeraża - podkreślił poseł Kukiz'15. - W tej chwili trzeba maksymalnie dużo spokoju i dobrej woli, abyśmy ten okres przetrwali - dodał gość "Sygnałów dnia". Poseł mówił również, że wyśmiewanie programu ocieplania domów świadczy o tym, że "mamy nieodpowiedzialną opozycję totalną".

Czytaj także:

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w piątek (19.08), w godz. 6.00-9.00, zapraszają Daniel Wydrych i Krzysztof Świątek.

IAR/qch

Czytaj także

Naturalne przyczyny katastrofy ekologicznej? Naukowiec tłumaczy, co mogło się wydarzyć na Odrze

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 14:20
- Coraz częściej przebijają się hipotezy, które wskazują, że było to zjawisko naturalne, wynikające z niskiego stanu wody i nakładających się wielu przyczyn antropogenicznych - mówi o sytuacji na Odrze prof. Uniwersytetu Śląskiego, dr hab. Andrzej Woźnica, dyrektor Śląskiego Centrum Wody. Naukowiec w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl podkreśla, jak ważne jest "uzyskanie pełnej wiedzy o tym, co rzeczywiście się zdarzyło, bo to pozwoli nam na przeciwdziałanie skutkom takich zjawisk".
rozwiń zwiń