REKLAMA

"Niestety z naturą się nie wygra". Poseł Kukiz'15 o katastrofie ekologicznej na Odrze

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 09:02
- Czas już na to, żeby pogłębić Odrę - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przekazała, że wyniki badań ekspertów z Instytutu Rybactwa Śródlądowego wykazały obecność w wodzie z Odry mikroorganizmów, złotych alg. Ich zakwit może spowodować pojawianie się toksyn zabijających ryby. - Szukamy jeszcze dodatkowych czynników, wykluczamy jednak jakiekolwiek nielegalne zrzuty czy awarie - powiedziała Polskiemu Radiu Anna Moskwa.

. .

"Należałoby wrócić do melioracji"

Zdaniem gościa radiowej Jedynki "niestety z naturą się nie wygra". - Należałoby wrócić do melioracji. Trzeba gromadzić wodę na łąkach tak jak na torfowiskach, gdzie nie rozwijają się algi. Trzeba poprawić zbiorniki retencyjne - powinny być obsadzone drzewami tak, żeby był cień - wskazał Jarosław Sachajko.

Poseł Kukiz'15 zwrócił uwagę na fakt, że "czas już na to, żeby pogłębić Odrę". - Tak, żeby ona była rzeką spławialną, ponieważ transport wodny jest kilkukrotnie tańszy i bardziej ekologiczny niż samochodowy. Próbowaliśmy to zrobić, ale organizacje pseudoekologiczne to blokują - zaznaczył polityk.

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:20 S4_MP3 2022_08_19-08-14-59.mp3 Jarosław Sachajko Jarosław Sachajko o sytuacji na Odrze ("Sygnały dnia"/Jedynka)

 

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość: Jarosław Sachajko (Kukiz'15)

Data emisji: 19.08.2022

Godzina emisji: 8.15

nt

Czytaj także

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Elżbieta Zielińska: trzeba postępować rozważnie i nie wzbudzać paniki

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 10:00
Od ponad dwóch tygodni służby bezpieczeństwa oczyszczają Odrę. Tymczasem opinia publiczna zarzucana jest fake newsami na temat zanieczyszczenia rzeki rtęcią. Sytuację kryzysową związaną z katastrofą ekologiczną omówili w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska z Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
rozwiń zwiń