REKLAMA

"To katastrofalna głupota, granie w grę rosyjską". Horała o wpisie Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 08:26
- To granie w grę rosyjską, dawanie argumentów i paliwa propagandzie rosyjskiej - ocenił na antenie Programu 1 Polskiego Radia wpis Radosława Sikorskiego wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Marcin Horała.

Pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała nazwał głupotą wpis Radosława Sikorskiego na temat gazociągu Nord Stream. Były minister spraw zagranicznych zamieścił na Twitterze zdjęcie gazu wydobywającego się z uszkodzonego gazociągu i napisał "Thank you, USA".

- To katastrofalna głupota, nie wiemy kto dokonał sabotażu, ale jest już pewne, że to celowy sabotaż, a nie katastrofa naturalna. Jeżeli sobie wyobrazimy dowolny scenariusz, że dokonała tego Rosja, USA, a nawet Al-Kaida, w każdym przypadku tego rodzaju tweet to katastrofa - stwierdził Marcin Horała.

. .

Paliwo dla rosyjskiej propagandy

- To granie w grę rosyjską i dawanie argumentów i paliwa propagandzie rosyjskiej, że trzeba się poważnie zastanowić, czy można być aż tak głupim, z takim doświadczeniem, pełniąc takie funkcje, by tak pisać, brak słów - podkreślił wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Z rurociągu Nord Stream gaz wyciekł dotąd czterokrotnie. W ostatnich dniach doszło do dwóch wycieków w duńskiej strefie gospodarczej i dwóch - w szwedzkiej.

Unia Europejska uważa, że przy wyciekach doszło do sabotażu. W piątek sprawą zajmie się Rada Bezpieczeństwa ONZ. Szwecja i Francja, które aktualnie przewodzą Radzie, zostały poproszone o zwołanie posiedzenia przez Rosję.

Posłuchaj
10:02 PR1_SD_2022_09_29-07-15-00_for_media.mp3 Marcin Horała: wpis Radosława Sikorskiego to granie w grę rosyjską, dawanie argumentów i paliwa propagandzie rosyjskiej (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Marcin Horała (wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK)

Data emisji: 29.09.2022 r.

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Wyciek z Nord Stream. Leszek Miller: tweet Radosława Sikorskiego to chyba żart, ale za daleko idący

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 09:50
Na pewno zostanie wykorzystany w propagandzie rosyjskiej przeciw Zachodowi - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Leszek Miller, europoseł i były premier o komentarzu Radosława Sikorskiego.
rozwiń zwiń