REKLAMA

"Broni Putina, strony rosyjskiej, a PO to akceptuje". Macierewicz o wpisie Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 08:45
- Pan Sikorski zaatakował USA, sugerując, że są winne sabotażu, z którym mieliśmy do czynienia w rurociągach Nord Stream. To jest naprawdę straszne - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz powiedział, że Platforma Obywatelska zlekceważyła sprawę wpisu Radosława Sikorskiego na temat Nord Stream.

Naturalna reakcja USA

Były marszałek Sejmu i szef MSZ, a obecnie europoseł Koalicji Obywatelskiej Radosław Sikorski zamieścił na Twitterze zdjęcie gazu wydobywającego się z uszkodzonego gazociągu i napisał "Thank you, USA". Odnosząc się do wpisu, rzecznik Departamentu Stanu Ned Price uznał za niedorzeczne sugestie, że USA są odpowiedzialne za atak na Nord Stream i określił to mianem "funkcji rosyjskiej dezinformacji".

- Taka reakcja USA na taki atak jest oczywista i naturalna - powiedział poseł PiS Antoni Macierewicz w Programie 1 Polskiego Radia.

- Jest dramatyczne, że partia, w której tak ważną osobą jest pan Sikorski, nie potraktowała tego poważnie, tylko próbuje to zlekceważyć, a ten atak został przyjęty w świecie jako ważne stanowisko nie tylko jego osobiście, ale całej tej partii - powiedział gość audycji.

. .

Antyamerykańskość PO

Jak stwierdził, "PO w ten sposób akceptuje swoją antyamerykańskość". - Pan Sikorski dokładnie tak samo bronił strony rosyjskiej w 2010 r.; podobnie dzisiaj, on broni Putina, strony rosyjskiej, a PO to akceptuje, to rzecz dla Polski bardzo poważna - dodał Antoni Macierewicz.

Polityk podkreślił, że milczenie PO "oznacza akceptację linii politycznej, jaką pan Sikorski zaprezentował, atakując Stany Zjednoczone". - Okazało się, że doszło do rozmowy między panem Sikorskim i panem Tuskiem i ta rozmowa nie przyniosła żadnych efektów - powiedział. - Oni tę sprawę omówili, a mimo to nie było żadnej reakcji. Gdyby nie mogli ze sobą rozmawiać, milczenie Donalda Tuska byłoby jakoś usprawiedliwione - ocenił gość "Sygnałów dnia".


Posłuchaj
20:40 PR1_SD_2022_09_30-07-15-00_for_media.mp3 Antoni Macierewicz: milczenie PO oznacza akceptację linii politycznej, jaką pan Sikorski zaprezentował atakując Stany Zjednoczone (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

***

Audycja: Sygnały dnia

ProwadzącyKatarzyna Gójska 

Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS)

Data emisji: 30.09.2022

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"Wiarygodnie wypada hipoteza, że stoją za tym służby rosyjskie". Szef MSZ o wybuchach gazociągów Nord Stream

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 07:17
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział Polskiemu Radiu, że coraz bardziej prawdopodobna staje się hipoteza, że uszkodzenia gazociągów Nord Stream dokonała Rosja. Przebywający w Waszyngtonie szef polskiej dyplomacji skrytykował byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego za sugestię, że ataku mogły dokonać Stany Zjednoczone.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"To katastrofalna głupota, granie w grę rosyjską". Horała o wpisie Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 08:26
- To granie w grę rosyjską, dawanie argumentów i paliwa propagandzie rosyjskiej - ocenił na antenie Programu 1 Polskiego Radia wpis Radosława Sikorskiego wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Marcin Horała.
rozwiń zwiń