Wybory samorządowe. Joński: musimy być bardziej aktywni na wschodniej ścianie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2024 08:03
- Musimy być bardziej aktywni na wschodniej ścianie i musimy przekonywać tych, którzy przez osiem lat słyszeli coś innego, niż w rzeczywistości było, więc czeka nas dużo pracy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej o wyniku wyborów samorządowych i zbliżających się wyborach do PE.

W wyborach samorządowych partia Donalda Tuska wygrała w większości dużych miast. Karol Surówka zapytał swojego gościa, czy KO brakuje oferty dla mniejszych ośrodków.

Dariusz Joński, mówił, że jego partia nie tylko wygrywała w dużych miastach. Wskazał, że kandydat KO wygrał m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, który do tej pory był kojarzony z Antonim Macierewiczem. - Pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać nie tylko w Poznaniu, w Łodzi czy w Krakowie. Potwierdziliśmy wygraną w Rzeszowie, również wygraliśmy w Tarnowie, w Łęczycy, w Łowiczu. Nawet wygraliśmy w Głownie w niewielkiej miejscowości, ale jak ważnej dla województwa łódzkiego - wyliczał poseł KO.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Na stwierdzenie dziennikarza, że jednak w większości były to miasta, a nie ośrodki pozamiejskie, Joński odparł, że "wyciągane są wnioski".

- Patrzymy na tę wschodnią ścianę, gdzie przegraliśmy - mówimy o wyborach do sejmiku. Trwają bardzo mocne przygotowania do wyborów do europarlamentu i chcemy te bardzo ważne dla nas wybory wygrać - zapewnił polityk.

Dodał, że KO musi być bardziej aktywna na wschodniej ścianie. - To jest absolutnie konieczne. Musimy przekonywać tych, którzy przez osiem lat słyszeli coś innego, niż w rzeczywistości było, więc czeka nas dużo pracy - zaznaczył Dariusz Joński.


Posłuchaj
23:47 Jonski.mp3 Dariusz Joński: musimy być bardziej aktywni na wschodniej ścianie (Jedynka/Sygnały dnia)

 

 Czytaj także:

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadził: Karol Surówka

Gość: Dariusz Joński (KO)

Data emisji: 22.04.2024

Godzina emisji: 7.15

pkur

reklama