X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pociąg do wielkomiejskości

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 20:00
Gdzie chcieliby dojechać metrem mieszkańcy Krakowa? To pytanie zadał, przygotowując swoją pracę magisterską, Przemysław Krupiński. Tak narodziła się inicjatywa metrokrakow.pl.
Audio
Pociąg do wielkomiejskości
Foto: flickr.com by jaime.silva

- W ciągu kilku pierwszych godzin na naszą stronę weszło 10 tysięcy internautów - mówił Krupiński w Dwójkowej audycji "Kultura w wielkim mieście". - Oczywiście metro w Krakowie prędko nie powstanie. Widać jednak ewidentnie, że mieszkańcy miasta potrzebują komunikacyjnej rewolucji - dodaje.

Czy kolej podziemną można uznać za wyznacznik wielkomiejskości? Może jednak jej śladów szukać należy w architekturze, o czym Adam Suprynowicz i Marta Strzelecka rozmawiali z Pawłem Łukaszewiczem (Forum Rozwoju Warszawy) oraz Dariuszem Hycem (Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP). Albo w określonym (opartym na poszukiwaniu przyjemności?) stylu życia, o co spytaliśmy socjologa doktora Jacka Plutę. Gościem Dwójki był też Patryk Szymański, który na swoim popularnym blogu napisał o Nowym Jorku: "jedyne prawdziwe miasto".

Chyba jednak ślady wielkomiejskości zdarzają się także w polskim pejzażu kulturalnym, o czym przekonywaliśmy nie tylko w ostatnim wydaniu audycji "Kultura w wielkim mieście".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyślij buty do Afryki!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 19:35
Masz buty sportowe, w których już nie biegasz, ale wciąż można w nich chodzić? Możesz włączyć się w zbiórkę organizowaną w Warszawie, Łodzi i Krakowie i wysłać je potrzebującym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeprowadzka króla z Krakowa do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 06:16
- Warszawa była wtedy skromnym miastem, w którym co najwyżej odbyło się kilka sejmów. Ale to tu przeniósł się z Wawelu król Zygmunt III Waza – mówił historyk, prof. Jarema Maciszewski.
rozwiń zwiń