X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maestro Jerzy Katlewicz. "Zawsze dyrygował z żarem"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 17:00
- Pamiętam jego zapał do pracy, dar ogarnięcia monumentalnych utworów - wspominał Jacek Berwald zmarłego kilka dni temu jednego z najbardziej zasłużonych dla propagowania rodzimej kultury w świecie polskich dyrygentów.
Audio
  • Wspomnienia o maestro Jerzym Katlewiczu (Notatnik Dwójki)
Kariera artystyczna Jerzego Katlewicza w wyjątkowy sposób splotła się z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Kariera artystyczna Jerzego Katlewicza w wyjątkowy sposób splotła się z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie  Foto: PAP/JACEK BEDNARCZYK

O Jerzym Katlewiczu mówił w Dwójce również Kazimierz Moszyński z Akademii Muzycznej w Krakowie. Przywoływał m.in. czas, gdy znakomity dyrygent prowadził – z pasją i żarliwością – orkiestrę Polskiego Radia.

Jakie były początki drogi artystycznej Jerzego Katlewicza? Jak wyglądały lata współpracy dyrygenta z Filharmonią Krakowską (był on najdłużej w dziejach tej instytucji – od 1968 do 1980 - odpowiedzialnym za jej artystyczny wizerunek)? W audycji także o licznych zagranicznych występach krakowskiej orkiestry czy też o zamiłowaniu dyrygenta do wielkich form wokalno-instrumentalnych.

Z radiowych archiwów przywołaliśmy również wypowiedzi samego Jerzego Katlewicza.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki

Prowadzi: Beata Stylińska

Goście: Jacek Berwaldt (wieloletni dyrektor ds. programowych Filharmonii Krakowskiej), Kazimierz Muszyński (profesor Akademii Muzycznej w Krakowie)

Data emisji: 18.11.2015

Godzina emisji: 13.00

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Kaspszyk: dziś muzyków już nic nie zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 19:24
– Orkiestrze nie trzeba dzisiaj niczego tłumaczyć. Muzycy są przygotowani już na pierwszej próbie – mówił dyrygent finałowego koncertu Warszawskiej Jesieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dang Thai Son: Chopina usłyszałem po raz pierwszy w górach

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 11:00
W cyklu "Portrety jurorów Konkursu Chopinowskiego" przedstawiliśmy sylwetkę i dokonania laureata pianistycznych zmagań z 1980 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Popowa-Zydroń: Chopin to centrum mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 13:00
- Moje Chopinowskie nagrania sprzed trzech lat dziś brzmiałyby inaczej. Cały czas studiuję partytury, czytam listy i relacje uczniów Chopina - mówiła przewodnicząca jury XVII Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń