Świąteczny Kraków Leszka Długosza

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 14:00
Spotkanie się z aktorem, literatem, kompozytorem i pianistą - jednym z najbardziej znanych polskich śpiewających poetów.
Portret Leszka Długosza autorstwa Zbigniewa Kresowatego
Portret Leszka Długosza autorstwa Zbigniewa KresowategoFoto: źródło: wikimedia

W 1965 roku związał się z krakowską Piwnicą pod Baranami i szybko stał się jednym z najważniejszych artystów w zespole. Od 1978 roku występuje samodzielnie. Komponował muzykę do spektakli (m.in. "Kurhanka Maryli" w reżyserii Ewy Lassek w krakowskiej Bagateli). Jest także felietonistą.

Porozmawiamy o świątecznej atmosferze Krakowa, roli poezji w dzisiejszym świecie i popularności piosenki poetyckiej, a także o ochronie krakowskich zabytków.

Na spotkanie z Leszkiem Długoszem - w poniedziałek wielkanocny (28.03) w godz. 14.00-15.00 - zaprasza Jerzy Kisielewski.

mm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konieczny: udawałem, że nie widzę, co robi Ewa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 11:00
- Ewa Demarczyk miała tę przewagę nad artystami Piwnicy pod Baranami, że miała niesamowite możliwości wykonawcze. Czasami prowadziło to do scen zazdrości - mówił w Dwójce wybitny kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zegarmistrz światła. Tadeusz Woźniak w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 17:08
Jerzy Kisielewski w audycji "Inny stan skupienia" gościł autora słynnego przeboju z 1972 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Poniedzielski: mój styl to jawne nieszczęście

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 13:30
Satyryk opowiedział o tym, jak postrzega tajemnicę swojego sukcesu: - Wychodzi na scenę jawne nieszczęście w mojej osobie i zaczyna mówić, a są to zdania po wielokroć złożone. Częścią odbioru jest współczucie, pytanie, "czy uda mu się skończyć to zdanie, czy nie".
rozwiń zwiń