X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Włodek Pawlik – 4 Works 4 Orchestra". Premiera!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 20:17
24 czerwca 2016 ogólnopolską premierę będzie miała nowa symfoniczno-jazzowa płyta Włodka Pawlika, jedynego polskiego zdobywcy nagrody Grammy w kategorii jazzu.
Włodek Pawlik  4 Works 4 Orchestra
"Włodek Pawlik – 4 Works 4 Orchestra"Foto: mat. promocyjne

Płyta „Włodek Pawlik – 4 Works 4 Orchestra” zostanie zaprezentowana podczas premierowego koncertu w Filharmonii w Szczecinie już 26 czerwca 2016.

– Jest to jedyny w swoim rodzaju zbiór moich kompozycji, których głównym wyróżnikiem jest osadzenie w stylistyce szeroko rozumianej muzyki współczesnej czy też poważnej z elementami muzyki jazzowej, czyli improwizowanej. Mam nadzieję, że tworzy to homogeniczną całość, a jednocześnie pokazuje moje mniej znane oblicze jako kompozytora – mówi Włodek Pawlik.

Na płycie zostały zarejestrowane cztery utwory symfoniczne: II Koncert Fortepianowy, „We Are From Here”, „Cellomania” oraz „Puls 11/8” z udziałem Myślenickiej Orkiestry Kameralnej „Concertino” pod dyrekcją Michała Maciaszczyka oraz Włodek Pawlik Trio. W roli solistów obok Włodka Pawlika występują: Łukasz Pawlik – pianista i wiolonczelista oraz Natalia Jarząbek – flecistka.
Jak mówi sam autor, utwory te wywodzą się z jego twórczości jazzowo-symfonicznej i prezentują ten sam rodzaj podejścia do tworzenia muzyki, które zachwyciło krytyków amerykańskich i przyniosło mu nagrodę Grammy za album „Night in Calisia”. Płyta prezentuje ten sam tak zwany „trzeci nurt”, tylko proporcje są odwrotne, tzn. więcej jest na niej symfoniki niż jazzu.


Zobacz także
pawlik sledz 1200.jpg
Iñárritu, Witkacy, Chopin... Poleca Włodek Pawlik

Wspólnym mianownikiem tych kompozycji jest udział jazzowej sekcji rytmicznej (oprócz II Koncertu Fortepianowego). Podobnie wyróżnikiem jest tu udział jednej z najbardziej obiecujących młodych orkiestr w Polsce, Myślenickiej Orkiestry Kameralnej „Concertino” oraz obecność solistów. Utwory te charakteryzuje jazzowy drive i w ten sposób nawiązują one do wcześniejszych cross-overowych płyt Pawlika, jak „Tykocin” i „Night in Calisia”.

Na szczególną uwagę zasługuje udział w nagraniach syna artysty - Łukasza Pawlika, który wykonuje zarówno partie fortepianu, jak i wiolonczeli klasycznej oraz improwizowanej. Jest to chyba jedyne na świecie takie połączenie wykonawcze.

– Jednorodny, konkretny rys tej płyty to perspektywa współczesnej muzyki orkiestrowej. Jest to dialog muzyka, kompozytora ze światem dźwięków i jednocześnie moja odpowiedź do przedstawienia słuchaczom. Mam głęboką nadzieję, że płyta ta spodoba się nie tylko wyrafinowanym, elitarnym środowiskom, ale może być znakomicie odbierana przez każdego wrażliwego słuchacza. Podobnie jak „Night in Calisia” znalazła sobie grono wdzięcznych odbiorców, tak samo „4 Works 4 Orchestra” kładzie nacisk na kontakt ze słuchaczem – podsumowuje kompozytor.

Bilety na koncert 26 czerwca 2016 w Filharmonii w Szczecinie dostępne są do nabycia w kasie oraz przez stronę internetową filharmonii.

Koncert ze Złotej Sali Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie będzie również transmitowany na żywo w Internecie przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Streaming koncertu będzie można także oglądać w siedzibie NInA w Warszawie przy ul. Wałbrzyskiej 3/5.

Zobacz więcej na temat: Włodek Pawlik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Namiętność i prawda. Jazz porusza cały świat

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 17:00
– Swoim spektrum emocjonalnym jest w stanie objąć nas wszystkich. Na tym chyba polega jego najważniejszy fenomen – mówił o jazzie dziennikarz Dwójki Tomasz Szachowski.
rozwiń zwiń