Festiwal Sacrum Profanum na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 15:49
Zapraszamy na transmisje i relacje z festiwalu, który w tym roku odbywa się w Krakowie od 26 września do 1 października pod hasłem "Wejdź do strefy dyskomfortu".
Fragment plakatu festiwalu Sacrum Profanum
Fragment plakatu festiwalu Sacrum ProfanumFoto: materiały promocyjne

Mantra Percussion1200.jpg
Strefa dyskomfortu na festiwalu Sacrum Profanum

Tegoroczna odsłona Sacrum Profanum jest krótsza, ale – jak podkreśla kurator festiwalu Krzysztof Pietraszewski – bardziej intensywna i dwukrotnie bogatsza w koncerty, których będzie aż dwadzieścia. 

Dwójka przeprowadzi z Krakowa dwie transmisje:

W środę (27.09). o godz. 19.00 przeniesiemy się do Teatru Ludowego w Krakowie, gdzie dwa zespoły Dedalus i Muzzix zaprezentują program poświęcony Moondogowi powstały w związku z 100. jego rocznicą urodzin. Muzycy pokażą legendarnego kompozytora jako dalekiego potomka Bacha czy Monteverdiego, dlatego jego utwory przedstawione zostaną jako cykl madrygałów.

Z kolei w niedzielę (1.10) o godz. 20.00 nadamy transmisję z Centrum Kongresowego ICE. Na koncercie pt. "Afrykańskie reperkusje" wystąpi Gideon Alorwoyie, wirtuoz instrumentów perkusyjnych z Ghany. 
Muzyk wraz ze swoim zespołem i amerykańską grupą Mantra Percussion przedstawią program wypełniony minimalizmem afrykańsko-amerykański, który opracowano na przypadające w ubiegłym roku 80. urodziny Steve’a Reicha

Dwójka dokona też rejestracji i odtworzy w późniejszym terminie koncert Quiet Music Ensemble w Centrum Kongresowym ICE.

Sacrum Profanum to prestiżowy, międzynarodowy projekt zainicjowany w Krakowie w 2003 roku. Prezentuje muzykę najnowszą, stawiając sobie za cel zacieranie granic pomiędzy muzyką współczesną, a zdobyczami ambitnej sceny rozrywkowo-eksperymentalnej. 

materiały prasowe/bch/mz

Zobacz więcej na temat: Sacrum Profanum

Czytaj także

Przed Sacrum Profanum. Muzyka umarłych outsiderów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 18:55
W "Nokturnie" zapowiadaliśmy nadchodzący festiwal Sacrum Profanum, który odbędzie się w Krakowie w dniach od 26 września do 1 października.
rozwiń zwiń